סרבנות או עצלות? לוחם נח"ל סירב לעצור מסתננים לשכם

מקרה נוסף של סרבנות בצה"ל, הפעם בחטיבת הנח"ל: חייל נשלח ל-20 ימי מחבוש לאחר שסירב לעצור מתפללים שניסו להסתנן לקבר יוסף בשכם. חבריו של החייל: המניעים לסרבנות אידיאולוגיים. מצה"ל נמסר בתגובה: מדובר בעצלנות

סרבנות או עצלנות? (חדשות 2)

סרבנות או עצלנות? לוחם בחטיבת הנח"ל נשלח ל-20 ימי מחבוש, בעקבות סירובו להשתתף במעצר חסידי ברסלב שהסתננו לקבר יוסף בשכם בתחילת השבוע.

הגרסאות השונות לאירוע, שהתפרסם הבוקר בגלי צה"ל, לא מציגות עמדה חד משמעית לגבי הסיבות לסרבנותו של החייל. חיילים שערכו תצפית של צה"ל שהוצבה סמוך לקבר זיהתה מספר חסידים במתחם הקבר.

במקרים כאלה נהוג לחסום את היציאות האפשריות של העיר כדי לעצור את המתפללים, אך הלוחם, שהתבקש לעבור לעמדת תצפית סמוכה ולסייע לכוחות - סירב פקודה, והצהיר שאין בכוונתו לשתף פעולה במעצר המסתננים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גרעין שכם שיבח: "לוחם ראוי"

בעקבות סירוב הפקודה שוקלת החטיבה להדיח את החייל משירות קרב, ואמש שפט אותו מפקד הגדוד ל-20 ימי מחבוש. ארגון הימין "גרעין שכם" שיבחו את החייל ואמרו: "מדובר בלוחם ראוי, ומובן שהפקרת קבר יוסף מביאה לתסיסה גם בקרב החיילים. הגיעה השעה לשוב ולחדש את הנוכחות בקבר - ולחזור לשכם".

חבריו של החייל מהגדוד ציינו כי הרקע למעשה הוא אידיאולוגי, אך מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי על-פי עדות שנתן החייל בפני מפקד הגדוד, הסיבה היא עצלות בלבד, ולא מניעים אחרים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות