אשתו של אמיר מח'ול: למה ענת קם בבית במזגן ובעלי בכלא?

בני משפחתו של הסופר החשוד בריגול לחיזבאללה, אמיר מח'ול, הגיעו לבימ"ש כדי לתמוך באב והטיחו ביקורת קשה כלפי השב"כ. "זה כמו גוואנטנמו פה", צעקה רעייתו וזעמה על כך שטרם נפגש עם עו"ד. "למה ענת קם בבית ואבא בכלא?", התרעמה בתו וטענה כי מח'ול מופלה כיוון שהוא ערבי. מעצרו הוארך ב-5 ימים. צפו במהומה

מהומה גדולה פרצה היום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה שדן בהארכת מעצרם של אמיר מח'ול וד"ר עומר סעיד, החשודים בריגול ומגע עם סוכן זר של החיזבאללה. לאחר שנשלח מח'ול לחמישה ימים נוספים מאחורי סורג ובריח, הגיבו בני משפחתו בזעם והטיחו האשמות לכל עבר. בשל התלהטות הרוחות הורחקו קרוביו מהבניין.

"זה כמו גוואנטנמו", צעקה רעייתו ג'נאן טרם הדיון וטענה כי מאז מעצרו טרם אושר לו להיפגש עם עורך דין. "כיצד זה ייתכן במדינה דמוקרטית?", זעמה. "זה אקט של טרור. אני נולדתי במשטר הצבאי, והיום זה מרגיש כמו משטר צבאי שוב".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"השב"כ מעל הכל במדינה הזאת"

לטענת ג'נאן, בעלה חף מפשע ואין לו כל קשר לפרשה. "זו רדיפה פוליטית. אנחנו גיס חמישי", היא מאשימה. לדבריה, מי שמנהל את בתי המשפט כיום בישראל הוא השב"כ. "הוא מעל הכל במדינה", היא גורסת.

גם בתו של מחו'ל הטיחה ביקורת קשה נגד רשויות החוק וטענה כי מדובר בקיפוח. לדבריה, אביה מופלה לרעה כיוון שהוא ערבי ונשללות ממנו זכויות בסיסיות. "למה ענת קם שחשודה באותן עבירות יושבת בבית, ואילו אבי במעצר?", מנסה הבת להבין.

בשלב כלשהו התפתח עימות בין בני משפחתו של מח'ול לבין עוברי אורח בבית המשפט. "זה הבית שלנו, אנחנו היינו פה קודם", זעקה ג'נאן מח'ול והוסיפה "לא תפחידו אותנו, מה שנעשה פה זה טרור".

בתום הדיון החליט בית המשפט להאריך את מעצרו של מח'ול בחמישה ימים נוספים. בהמשך היום ידון השופט בערר שהגיש פרקליטו של הסופר, עו"ד חוסיין אל-חוסיין, בשל האיסור על השניים להיפגש.

במקביל לדיון התגודדו עשרות אנשי רוח ופעילים יהודים וערבים מחוץ לבית המשפט והפגינו נגד מעצרם של השניים. בין אלה שהגיעו לתמוך בחשודים היה גם השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, שזוכה אתמול מאשמת השתתפות בהתפרעות.

החשד: ריגול לטובת חיזבאללה

אמיר מח'ול וד"ר עומר סעיד נעצרו במועדים שונים בשבועיים האחרונים בחשד שקשרו קשר עם חיזבאללה והעבירו לארגון הטרור מידע רגיש. בנוסף טוענים בשב"כ כי השניים ביצעו עבירות ביטחוניות חמורות. צו איסור פרסום מוטל עדיין על יתר פרטי הפרשה.

אמיר מח'ול הוא פעיל חברתי בולט בקרב ערביי ישראל, ומשמש בין היתר יו"ר ועד החירויות של ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, ומנכ"ל איחוד עמותות ערביות המכונה "אתיג'אה".

בית המשפט קיבל את בקשת השב"כ והיאחב"ל להטיל איסור פרסום על הפרשה, מחשש שקרובים נוספים של מח'ול מעורבים בפרשה. עם זאת, פרטים על הפרשה עלו ברשת האינטרנט במספר בלוגים ובאתרי חדשות בחו"ל שאינם מחויבים לקיים את הוראות הצנזורה, והשבוע אישר בית המשפט לפרסם רק חלק מפרטי הפרשה החמורה.

מח'ול ניסה לצאת לירדן לפני כשבועיים אך יציאתו נעצרה על ידי הרשויות מחשש שיפגע בביטחון המדינה, והוא חזר לביתו. שלושה ימים לאחר מכן נעצר מח'ול בביתו שבחיפה לאחר פשיטה משטרתית לפנות בוקר. במהלך הפשיטה הוחרמו מחשבים, טלפונים סלולריים ונערך חיפוש בדירתו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

 

הותר לפרסום: אחיו של ח"כ לשעבר נעצר בחשד לריגול

אשתו של אמיר מח'ול מגיבה לראשונה למעצר בעלה