דיווח: גלעד שליט מועבר ממקום מחבואו מדי שבוע

"מקורות רמי דרג" מסרו לסוכנות ידיעות פלסטינית כי החייל החטוף מועבר לאחרונה מדי שבוע מכלאו למקום אחר בחשאיות מוחלטת - מחשש לחייו. על פי הדיווח, "בחמאס חוששים מפעולה של משתפי פעולה פלסטיניים, לא פחות מאשר פעולה צבאית ישראלית", אמרו הגורמים. במערכת הביטחון מתייחסים בספקנות רבה לדיווח ולמהימנותו

"החייל החטוף גלעד שליט מועבר מהמקום בו הוא מוחזק בסתר מדי שבוע בתקופה האחרונה, "העברתו ממקום למקום נעשית בחשאיות מוחלטת" - כך אומרים הלילה "מקורות פלסטיניים רמי דרג המקורבים לשוביו של החייל" לסוכנות ידיעות פלסטינית. חשוב להדגיש כי מקורות ביטחוניים בישראל מתייחסים בספקנות רבה לדיווח זה.

לדברי הגורמים הפלסטיניים, בחמאס חוששים מאוד מפעולה ישראלית שתביא לשחרורו של החייל החטוף, ויותר מכך, מניסיונות של משתפי פעולה פלסטיניים עם גורמי המודיעין בישראל לאסוף מידע מודיעיני על מקום הימצאו של החייל החטוף.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הדיווח, "שוביו של שליט אף חוששים שמישהו ינסה להרוג אותו, בעקבות האיומים הישראליים לשחרר את החייל בכוח". אולם עם זאת, הדגישו המקורות הפלסטיניים כי אמצעי הביטחון שנוקטים שוביו של שליט יוצאי דופן, ומתואמים עם ראשי הזרוע הצבאית של חמאס, "הכל למען שמירה על חייו והימנעות מהאפשרות שהם יהיו בסכנה".

חשוב להדגיש כי מקורות ביטחוניים בישראל מתייחסים לדיווח זה ולמהימנות הדיווח בספקנות רבה, ומעריכים כי במידה ואכן שליט היה מועבר מדי שבוע למקום אחר, היה דווקא קל יותר לאתר את מקום הימצאו.

לחץ משפחות האסירים הולך וגובר

ברצועה שבו והדגישו הלילה כי לחץ משפחות האסירים על ממשלת חמאס הולך וגובר, על רקע הקיפאון במגעים להשגת עסקה. "בחמאס חוששים מפעולה של פלסטינים מקומיים, לא פחות מאשר פעולה צבאית ישראלית", אמרו הגורמים.

זאת ועוד, ב"גדודי עז א-דין אל-קסאם", הזרוע הצבאית של החמאס, אישרו הלילה כי ניסיון של משתפי פעולה פלסטינים לאסוף מודיעין על מקום הימצאותו של שליט נכשל לאחרונה.

בתוך כך, גובר גם הלחץ הבינלאומי על החמאס לשחרר את החייל. נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב נועד אמש עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בדמשק, ובמהלך הפגישה דרש ממנו לעשות הכל כדי להביא לקידום העסקה ולשחרורו של החייל. מדבדב החליט להיפגש עם משעל, במהלך ביקורו ההיסטורי בסוריה.

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו ניר דבורי


לעדכונים שוטפים מסביב לשעון:
ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק