לראשונה בהיסטוריה: 5 מועמדים לתפקיד הרמטכ"ל

מי רוצה להיות הרמטכ"ל הבא של צה"ל? רשימת המועמדים לתפקיד ממשיכה להתארך והיום מתווסף ל"תחרות" מתמודד חדש - האלוף גדי שמני, נספח צה"ל בוושינגטון ולשעבר מפקד פיקוד המרכז. מלשכת שר הביטחון כבר הודיעו שהשר ברק יזמן אותו לראיון כאשר ידון בשאלת המינוי

רצים ללשכה: המרוץ לתפקיד הרמטכ"ל עולה מדרגה כשמועמד חמישי מצטרף ומציג את עצמו לתפקיד החשוב ביותר בצה"ל - האלוף גדי שמני, נספח צה"ל בוושינגטון. בתגובה להצהרתו של שמני כי יתמודד על התפקיד כבר אומרים היום בלשכת שר הביטחון שהשר ברק יזמן את שמני לראיון כאשר ידון בשאלת המועמדים לתפקיד.

כעת כוללת הרשימה מתוכה יצטרך שר הביטחון, למעט שמני, את האלופים בני גנץ, גדי אייזנקוט, יואב גלנט ואבי מזרחי. מדובר ברשימה הארוכה ביותר בהיסטוריה של מועמדים לתפקיד הרמטכ"ל.

האלוף שמני הספיק לעשות בעברו מספר תפקידים בכירים בצה"ל, ביניהם מפקד חטיבת הצנחנים, מפקדת אוגדת עזה, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה בתקופותיהם של אריאל שרון ואהוד אולמרט ומפקד פיקוד המרכז - התפקיד האחרון שלו טרם יציאתו לוושינגטון.

אופציה נוספת שעומדת על הפרק היא לדחות את ההחלטה על מינוי הרמטכ"ל הבא לסוף השנה - חודשיים-שלושה לפני סיום כהונתו של הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי. הדבר יאפשר לרמטכ"ל מנוסה להמשיך את תפקידו לצד שר הביטחון בשנה שהיא קריטית ועל רקע הסוגיות הביטחוניות עימן מתמודדת ישראל.