נתניהו: אירן מנסה לחרחר מלחמה בין ישראל לסוריה

במהלך ביקורו בפיקוד צפון מצא ראש הממשלה נתניהו לנכון לשלול את הידיעות המדווחות על מתיחות בין ישראל לסוריה, ומאשים את אירן בניסיון לחרחר ריב בין המדינות. "אירן מנסה לפעול כדי לייצר מצב ביטחוני רגיש", אמר נתניהו והוסיף כי היא מפזרת כזבים כדי להסלים את היחסים בין ירושלים לדמשק

ראש הממשלה בנימין נתניהו שולח היום מסר חריף לטהרן. במהלך סיור שערך בפיקוד צפון אמר נתניהו: "אירן מפזרת כזבים כדי להסלים את היחסים בין ישראל וסוריה", והוסיף שמטרתם של האירנים היא "לחרחר מלחמה באזור".

נתניהו הגיע בשעות הבוקר לצפון הארץ כדי לסייר בפיקוד צפון ולצפות באימון של מספר יחידות חי"ר מובחרות. לאחר ששמע סקירה מהרמטכ"ל בחר ראש הממשלה להגיב לפרסומים אמש לפיהם קיימת הסלמה ביחסים בין סוריה לישראל.

"אירן מנסה לפעול כדי לייצר מצב ביטחוני רגיש", אמר נתניהו לעיתונאים. לדבריו הניסיונות האירנים לחרחר ריב בין סוריה לישראל משוללים כל יסוד ומטרתם ליצור משבר שכלל אינו קיים.

אירן מאשימה את ארה"ב

מתברר שאירן לא שמה רק את ישראל על הכוונת. מפקד הצבא במדינה, הגנרל עטאללה סאלחי, הודיע כי אתמול "הניסו" חיילים אירנים מטוס ריגול אמריקני שהתקרב לאזור בו נערכים תמרוני הצבא.

אירן עורכת בשבוע האחרון תרגיל צבאי גדול בו משתתפים כוחות יבשה, ים ואוויר, ובמקביל נערך שם הבוקר ניסוי ירי בטיל יבשה-ים חדש. היום, לטענת האירנים, ביומו הלפני אחרון של התרגיל, כמעט התרחש עימות צבאי מול מטוס ריגול של צבא ארה"ב.

"מטוס אמריקני שהתקרב לאזור התרגיל הימי של צבא אירן עזב את המקום מייד לאחר שהוזהר על ידי כוחות הנ"מ שלנו", ציין הגנרל האירני, לאחר ניסוי הטילים החדשים שערכו היום האירנים.

הגנרל האירני שיגר איום מפורש כלפי צבא ארה"ב ואמר שכוחותיו לא יסכימו לשליטה אמריקנית במפרץ הפרסי. "נגמרו הימים שאמריקה היתה מחליפה שלטון במזרח התיכון באמצעות ספינה אחת", לדברי סאלחי.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק