6 ספינות ינסו לשבור המצור על עזה

פעילים למען עזה לא מפסיקים לנסות לשבור את המצור. בסוף החודש אמורות להגיע לחופי עזה 6 ספינות ועליהן כ-500 פעילים. בין הפעילים המרכזיים יהיו חברי פרלמנט מטורקיה ומיוון. למרות הרצון של הספינות להגיע לחופי עזה, בישראל לא יהססו להשתמש בכוח רב על מנת לעצור את הגעת הספינות

עוד ניסיון לשבור את המצור על עזה: התארגנות שמקורה בטורקיה, תביא בסוף החודש שש ספינות שאמורות לפרוץ את המצור שהטילה ישראל על רצועת עזה.

על הספינות יהיו כ-500 פעילים ובהם חברי פרלמנט מטורקיה וחברי פרלמנט יוונים, שלא יהססו לנצל את ההזדמנות לצאת לשיט במימי הים התיכון במקום להתמודד עם המשבר הכלכלי שתקף לאחרונה את המדינה. נכון לעכשיו, ישראל מנסה למנוע את הגעת הספינות לחופי עזה באמצעים דיפלומטים, אך נדמה כי מאמצים אלו יעלו חרס והספינות יצאו לדרכן.

בישראל כבר נערכים להגעת הספינות, וחיל הים קיבל הוראה חד משמעית לעצור את הספינות לפני שהן מגיעות לחופי עזה, גם אם ייאלצו החיילים להשתמש בכוח. גם בחיל האוויר נערכים לאפשרות שהפעילים יוותרו על אופציית השיט וימריאו במסוקים. בישראל מבטיחים שגם במקרה זה לא יהססו להשתמש בכוח, ומי שיהיה על הספינות או המסוקים, ייעצר ויגורש חזרה למדינתו.