הותר לפרסום: אחיו של ח"כ לשעבר חשוד בריגול

אחרי השמועות והפרסומים באתרים הזרים, ביהמ"ש התיר לפרסם חלקית את הפרשה הביטחונית החמורה שמעוררת סערה במגזר הערבי. במרכז הפרשה: אמיר מח'ול, אחיו של הח"כ לשעבר עיסאם מח'ול, שנעצר בחשד לריגול עבור חיזבאללה

הפרשה הבטחונית החמורה שהסעירה את המגזר הערבי בימים האחרונים הותרה לפרסום: אמיר מח'ול, אחיו של ח"כ לשעבר עיסאם מח'ול, נעצר לפני מספר ימים בחשד לריגול חמור, קשר עם סוכני חיזבאללה וגיוס כספים לארגוני טרור עבור עמותות פלסטיניות וערביות-ישראלית שהוא עמד בראשן. יחד עם מח'ול נעצר אדם נוסף המעורב בפרשה על פי החשד, עומר עבדו מכפר כנא.

אמיר מח'ול הוא פעיל חברתי בולט בקרב ערביי ישראל, ומשמש בין היתר יו"ר ועד החירויות של ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, ומנכ"ל איחוד עמותות ערביות  המכונה "אתיג'אה".

בית המשפט קיבל את בקשת השב"כ והיאחב"ל להטיל איסור פרסום על הפרשה, מחשש שקרובים נוספים של מח'ול מעורבים בפרשה. עם זאת, פרטים על הפרשה עלו ברשת האינטרנט במספר בלוגים ובאתרי חדשות בחו"ל שאינם מחויבים לקיים את הוראות הצנזורה. היום אישר בית המשפט לפרסם רק חלק מפרטי הפרשה החמורה.

מח'ול ניסה לצאת לירדן לפני כעשרה ימים אך יציאתו נעצרה על ידי הרשויות מחשש שיפגע בביטחון המדינה, והוא חזר לביתו. שלושה ימים לאחר מכן נעצר מח'ול בביתו שבחיפה לאחר פשיטה משטרתית. במהלך הפשיטה הוחרמו מחשבים, טלפונים סלולריים ונערך חיפוש בדירתו.

אחיו: "פגיעה חמורה בדמוקרטיה"

רבים מבני משפחתו של מח'ול מאשימים את ישראל ברדיפה פוליטית. "זה איום ונורא ומעיד על חוסר הביטחון העצמי של השלטון", אמר ח"כ לשעבר עיסאם מח'ול, אחיו של החשוד. "אפשר לחקור ואפשר לנהל ויכוח אבל הדרמטיזציה הזאת של מעצר ב-3 לפנות בוקר, מעירים את כל הבית והופכים אותו, זה ניסיון לייצר דרמה שאינה במקומה, וזה יתנפץ בפנים שלהם. זאת פגיעה חמורה בדמוקרטיה".

תנועות שונות של ערביי ישראל ניסו בימים האחרונים לייצר הדים כדי למנוע את מה שהם מכנים "רדיפה של ערביי ישראל". ביום חמישי האחרון התקיים כנס חירום בעניין ביוזמת שניים מהגופים הבולטים הפועלים למען זכויות המיעוט הערבי בישראל: מרכז מוסאוא וארגון עדאלה. בכנס השתתפו עשרות גופים נוספים שהגיעו להחלטה לפעול יחד נגד מניעת הפרסום.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת ענת קם - סיקור מלא:

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים