מחאה: "לפרסם את הפרשה הביטחונית"

סמוך לבית הגפן בחיפה תתקיים הערב הפגנה של פעילים בארגונים של ערביי ישראל, ובראשם ועדת המעקב העליונה, בשל הפרשה הביטחונית שאסורה לפרסום ומסעירה את המגזר הערבי. למרות שבישראל נאסר בצו על כלי התקשורת לפרסם כל פרט, הרי שכלי תקשורת זרים ובהם כלי תקשורת ערבים ואתרי אינטרנט שונים פרסמו את הפרטים החסויים

פרסום הפרשה הביטחונית החדשה המעוררת סערה גדולה במגזר הערבי אמנם נאסר בישראל באמצעות צו איסור פרסום מחמיר, אבל כלי תקשורת זרים - ובהם כלי תקשורת ערביים, וכן אתרי אינטרנט - פירסמו את הפרטים החסויים.

בניסיון לפרסם את המידע שזורם בחופשיות באתרי אינטרנט זרים, תתקיים הערב סמוך לבית הגפן בחיפה הפגנה של פעילים בארגונים של ערביי ישראל, ובראשם ועדת המעקב העליונה.

רוב הפרטים בפרשה שמסעירה את המגזר הערבי נאסרו כאמור לפרסום. בדומה לפרשת ענת קם, שפורסמה באתרי אינטרנט ובבלוגים הרבה לפני שעלתה בגלוי, גם במקרה זה, חלק מהפרטים בפרשה כבר הובאו לידיעת הציבור ברשת, בעיקר בקרב אתרים ובלוגים של המגזר הערבי בישראל.

עד שפרטי הפרשה יותרו לפרסום, תנועות שונות של ערביי ישראל מנסות לייצר הדים כדי למנוע את מה שהם מכנים "רדיפה של ערביי ישראל". ביום חמישי האחרון התקיים כנס חירום בעניין ביוזמת שניים מהגופים הבולטים הפועלים למען זכויות המיעוט הערבי בישראל: מרכז מוסאוא וארגון עדאלה. בכנס השתתפו עשרות גופים נוספים שהגיעו להחלטה לפעול יחד נגד מניעת הפרסום.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת ענת קם - סיקור מלא:

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים