אש פגעה בקברים בבית העלמין בחברון; המשטרה: זו לא הצתה מכוונת

ביישוב היהודי טוענים כי בשבועות האחרונים הוצתו בית העלמין וסביבתו מספר פעמים. הלילה נגרם נזק למספר קברים, ולמרבה המזל האש נעצרה בזמן. למרות טענות המתיישבים היהודים, במשטרה הדגישו: האירוע הלילה לא היה אירוע הצתה במתכוון

פעולת נקם? אש פרצה הלילה בסמוך לבית הקברות היהודי העתיק בחברון, והתפשטה לתוך מתחם בית הקברות, הנמצא בשכונת תל רומיידה. כתוצאה מהדליקה נגרם נזק למספר קברים ומצבות במתחם בית הקברות. למרות טענות היישוב היהודי על אירועים דומים בשבועות האחרונים, במשטרה אומרים היום כי הפעם לא היה מדובר בהצתה מכוונת.

"זו הפעם השלישית בשבועיים האחרונים שזה קורה", אמר היום נעם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זה הופך כבר לתופעה. בסמוך למקום יש שיחים יבשים - כך שזה קל להצית את המקום".

לדבריו, במקום אין שמירה קבועה וגם הבקשה שהועברה למדינה בעניין אמצעי ביטחון - נדחתה. "דרשנו את הצבתן של כמה מצלמות - שלא הותקנו", הוא אומר. "המקום הוא מקום היסטורי, זה בית עלמין שקיים כאלף שנים ובו קברים בני מאות שנים".

ביישוב היהודי בעיר זועמים על המעשה ורואים בו פעולת נקם על שריפת המסגד בשומרון - מעשה שעדיין נמצא תחת חקירת כוחות הביטחון בישראל וברשות הפלסטינית. עם זאת, ממשטרת ש"י נמסר היום בתגובה לאירוע: "אמש סמוך ל-11 בלילה התקבל דיווח מגורמי צבא והמנהל אודות מספר נערים פלסטינים אשר שיחקו בשדה קוצים סמוך לבית העלמין בחברון. כתוצאה מכך פרצה שריפה בשדה הקוצים למקום הגיעו גורמי כיבוי. מדובר בשריפה בשדה קוצים".

בית הקברות העתיק שהוצת מכונה "תל רומידה", בו על פי האמונה הדתית קבור ישי, אבי דוד ורות המואביה. סמוך למבנה התל הוקם בית הקברות היהודי, בו ישנה תצפית על חברון, מערת המכפלה וקריית ארבע.

השבוע: מסגד בשומרון הוצת 

לפני שלושה ימים בלבד נשרף המסגד המרכזי בכפר לובן א-שרקייה שבשומרון, ועל פי טענות הפלסטינים מדובר בהצתה מכוונת של מתנחלים מהאזור. כוחות הביטחון עדיין בודקים אם מדובר בהצתה מכוונת כחלק ממדיניות "תג המחיר" של מתיישבים, כתגובה על פגיעה של פלסטינים ביהודים.

לטענת הפלסטינים, כוחות הביטחון שהגיעו למקום דיווחו לתושבי הכפר שמתנחלים הציתו את המקום, אולם במשטרת מחוז ש"י טרם אישרו שמדובר בהצתה מכוונת. בעקבות האירוע הגיעו למקום חוקרי שריפות שבדקו אם מדובר בהצתה או בשריפה לא מכוונת. יצויין כי המסגד היה בשיפוצים בחודשים האחרונים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק