"המודיעין הצרפתי מתווך בעסקת שליט"

האם הצרפתים יביאו לשחרור גלעד שליט? על פי הדיווח בעיתון "אל קודס אל ערבי", גורם בכיר במודיעין הצרפתי מנסה לחדש את המשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס וישראל. בכירי החמאס בדמשק דנים ב"תנאים החדשים" לעסקה, על פי ההצעה הצרפתית. בחמאס מסרבים לאשר או להכחיש את הידיעה

גורם בכיר במודיעין הצרפתי מנסה לחדש את המשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס וישראל – כך מדווח הבוקר העיתון "אל קודס אל ערבי" היוצא לאור בלונדון. על פי הדיווח, אמש נפגשו בדמשק בכירים בחמאס ודנו ב"תנאים החדשים" במשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף.

גורמי המודיעין הצרפתי בפריז מתואמים עם עמיתיהם הגרמנים שתיווכו עד עכשיו במשא ומתן, והיוזמה לא נועדה להחליף את המתווך הגרמני אלא לעבוד בתיאום איתו, כך על פי הדיווח בעיתון. בחמאס סירבו לאשר או להכחיש את הידיעה בשלב זה.

המשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט תקוע מאז דצמבר 2009, אז אישרה ממשלת ישראל את הצעתו של המתווך הגרמני בשיחות, אולם חמאס לא מסר את תשובתו להצעה מאז והשיחות לא שבו לפסים מעשיים.

"גלעד זועק לכל מי שיכול לסייע"

בשבוע שעבר קרא שוב נועם שליט, אביו של החייל החטוף, להגביר את המאמץ הציבורי למען שחרורו של גלעד, זאת במסגרת כנס שהתקיים במכללה למנהל בראשון לציון. "אתם, ושאר הנוער והאזרחים שנענו לקריאה הזו, זועקים את את זעקתו של גלעד בננו", אמר שליט.

"זו זעקתו האילמת שמהדהדת ממרתפי החמאס בעזה כבר 1,400 ימים ולילות ארוכים, זו זעקתו של גלעד לאלה ששלחו אותו למשימה. גלעד זועק למשפחתו, לחבריו, ולכל מי שיכול לסייע בשחרורו. זעקתו אומרת די, 'הגיע הזמן להשיב לי את חירותי'", אמר אביו של גלעד. שליט הוסיף כי הוא מקווה שבקרוב גלעד יגיע להודות לתומכים באופן אישי.

ח"כ רונית תירוש מקדימה עלתה לנאום אחרי נועם שליט, ותקפה את יחסו של החמאס לשליט. "שליט הוא קורבן של אינטרסים פוליטיים והפגנת כוח של החמאס, שרק רוצה להוכיח שהוא טוב יותר מהפת"ח, ושדרך הטרור בה הוא נוקט טובה יותר מדרכי השלום בה נוקט הפת"ח". ח"כ תירוש הוסיפה כי החמאס הוא ארגון טרור חסר ערכים וחסר קוד מוסרי, לכן קשה להגיע להסכמות עמו.

ח"כ תירוש הוסיפה, כי למרות שישראל סייעה לבתו של בכיר חמאס לעבור לירדן בשבוע שעבר על מנת שתוכל לקבל טיפול רפואי, מנהיגי חמאס לא זזים מעמדותיהם הקשוחות. "על פי הידוע לי ישראל קיבלה את תנאי חמאס לעסקה, רק שהם כרגע מעכבים את תשובתם", אמרה תירוש, "אני רוצה להאמין שקברניטי המדינה ימשיכו לדבוק בערכים היהודים - כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו - אך לא מדובר כאן בנפש אחת, כולנו משפחת שליט, כולנו גלעד שליט".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק