צה"ל מציג: אמץ לוחם על ארבע

יוזמה חדשה בחיל האוויר: כלבים שמגיעים לחיל יזכו לרדת ממדי ה-ב' ולהחליף את האוכל הצבאי באוכל של אמא לאחר מספר שנים. "הגענו למסקנה שגם לכלבים מגיע להשתחרר משירות", מספר ראש מדור כלבנות בחיל האוויר, שסיפר שאת הכלבים שמוצעים למסירה תוכלו למצוא בפייסבוק

אמץ כלב לוחם (חדשות 2)

בצה"ל בכלל ובחיל האוויר בפרט מגייסים כלבים למשימות שונות. בין אם זה עזרה בפעילות מבצעית במסגרת יחידת עוקץ או ככלבי שמירה על בסיסים גדולים שיש קושי באבטחתם. יוזמה חדשה שהעלו בחיל האוויר ופורסמה הבוקר בעיתון "מעריב" מאפשרים גם לכלבים להשתחרר משירותם הצבאי לאחר תקופת זמן מסוימת, אז הם נמסרים למשפחות אומנות.

ראש מדור כלבנות בחיל האוויר, אמנון יפרח, מספר כי יש ביקוש רב לכלבים הירוקים. "בדרך הכלל הכלבים שמגיעים אלינו לא מטופלים כיאות, ואנחנו מצילים אותם מהזנחה ולעתים גם מהתעללות", אומר יפרח, "אחרי שירות צבאי פעיל אצלנו, החלטנו כמו כל חייל שגם הם ישתחררו מצה"ל ויעברו למשפחה האומנת הטובה ביותר שאנחנו יכולים למצוא עבורם.

בניגוד לטענה הרווחת, אנשי חיל האוויר מעבירים למשפחות כלבים מסוגים שונים, ולא רק כלבי תקיפה או שמירה גדולים. הכלבים מועברים לבסיסי חיל האוויר על ידי אזרחים שסוברים ששם הם יוכלו לחיות חיים טובים יותר, אך למרות זאת ישנם אזרחים שטוענים שהכלבים בצבא מקבלים יחס גרוע מהחיילים. את האנשים האלה מגדיר יפרח: "רעים".

את הכלבים שמוצעים למסירה תוכלו למצוא בקבוצה בפייסבוק שנפתחה במיוחד למטרה זו תחת הכותרת: כלבי חיל האוויר מחפשים בית חם. יש להניח שהכלבים לא יארזו את הפקלאות לטיול גדול בדרום אמריקה, הודו או ניו זילנד, אבל הם בוודאי ישמחו שהמשפחה האומנת שלהם תוכל לדאוג רק להם.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק