לוחם שלדג נעקץ מעקרב ונפצע קל מאוד, מסוק הוזעק לחלצו

בזבוז נוסח חיל האוויר: לוחם שלדג נפצע קל מאוד בטיול לאחר שנעקץ על ידי עקרב. חבריו הזעיקו מסוק חילוץ שפינה אותו לבית חולים. כמה עלה לנו המסע המיותר? 80 אלף שקל. דובר צה"ל: "כל רמיזה על העדפת החייל בגלל שיוכו לחיל האוויר משוללת כל יסוד ומנוגדת למציאות הרפואית"

מדוע הזעיקו ביחידת שלדג מסוק כדי לפנות לבית החולים חייל שנפצע קל מעקיצת עקרב צהוב, תוך כדי בזבוז כספי משווע של משאבים? לחיל האוויר, כנראה, התשובה.

היום בצהריים יצאו לוחמי היחידה המובחרת לטיול בנחל הזוויתן ברמת הגולן. לקראת סוף המסע טען אחד החיילים שעקרב עקץ אותו. שני חובשים שהיו במקום העניקו לו טיפול רפואי וקבעו שאין סכנה לחייו.

עם זאת, לאחר שהתייעצו החובשים בשיחת טלפון עם רופא היחידה, המליץ להם האחרון להזעיק מסוק   שיפנה את הפצוע באופן מיידי לבית החולים. בעקבות השיחה, הוחלט לשלוח מסוק בעלות של כ-80 אלף שקלים שהגיע כעבור שעה למקום - עבור אותה עקיצה באצבע. המסוק פינה את הפצוע לבית החולים זיו בצפת, אבל שם לא הבינו הרופאים מדוע היה צריך מסוק ועל מה הבהילות.

כעת מתברר שהחילוץ הזה הכעיס גורמים רבים ביחידת החילוץ גולן, במד"א ואפילו בצה"ל, שם הגדירו את המקרה כמיותר. בנוסף, יש לציין כי ניתן היה לתת לחייל טיפול מהיר הרבה יותר, 20 דקות מהמקום ועל ידי גורמים אזרחיים, אבל בשלדג לא טרחו להודיע לאף גורם, אלא בחרו להזמין מסוק.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות המלצת רופא היחידה והסיכון שנשקף לחיי הפצוע בשל עקיצת עקרב צהוב, הוחלט בחמ"ל רפואה על הקפצת מסוק חילוץ. כל רמיזה על העדפת החייל בגלל שיוכו לחיל האוויר משוללת כל יסוד ומנוגדת למציאות הרפואית".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק