המסמכים הגנובים בדרך חזרה לישראל

חודשים לאחר שהתפוצצה פרשת הריגול של ענת קם, החלו היום פרקליט עיתון "הארץ" להעביר את המסמכים הגנובים מצה"ל לפרקליטות מחוז תל אביב במטרה לסיים את הפרשה ולאפשר את חזרתו לארץ מלונדון של העיתונאי אורי בלאו

ושבו מסמכים לגבולם: פרקליטי עיתון "הארץ" החלו בהעברת המסמכים המסווגים שבידי כתב העיתון אורי בלאו, לפרקליטות המדינה. תהליך השבת המסמכים צפוי להימשך מספר ימים ולסלול את חזרתו של בלאו לישראל. המהלך התאפשר בעקבות החלטתה של ענת קם לוותר על חיסיונה כמקור עיתונאי.

היום החלו פרקליטי "הארץ", עו"ד מיבי מזור ועו"ד טל ליבליך, להעביר את יתרת המסמכים שקיבל בלאו מקם חזרה לידי המדינה. מי שקיבלו את המסמכים הסודיים עם עו"ד רות דוד בלום ועו"ד דסי פורר מפרקליטות מחוז תל אביב. בכך, נראה כי החלק הזה של הפרשה עומד בפני סיום.

בימים הקרובים צפויים פרקליטי עיתון "הארץ" להעביר לפרקליטות את כל המידע המשלים באשר למסמכים שגנבה קם מצה"ל, ושני הצדדים נמצאים כעת במשא ומתן לפיתרון יתר הסוגיות המשפטיות, כדי לאפשר את שובו לישראל של בלאו, ולהביא לסיום הפרשה.

קם, עיתונאית באתר "וואלה" וסטודנטית לפילוסופיה והיסטוריה, שירתה בצה"ל כעוזרת ראש לשכת אלוף פיקוד המרכז, יאיר נוה, והיא נאשמת כעת בגניבת למעלה מ-2,000 מסמכים מסווגים והעברתם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו, השוהה בחודשים האחרונים בלונדון.

האם זהו סוף הסיפור?

כזכור, כשלושה שבועות לאחר שהתפוצצה פרשת ענת קם והמסמכים הסודיים, החל להתגבש ההסכם לפיו צפוי בלאו, שכתב תחקיר על סמך מידע שהדליפה לו קם בזמן שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד מרכז, לשוב לארץ כבר בזמן הקרוב - כשבידיו חלק גדול מהמסמכים המסווגים.

גורמים המקורבים לפרשה הביעו אופטימיות לגבי התקדמות העסקה והעריכו כי כבר בתוך ימים יושג הסכם שיאפשר את שובו של העיתונאי והחומר המסווג, הסכם אשר ככל הנראה כבר הושג, עם השבת חלק מהמסמכים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה