מג"ד במילואים? חפש עבודה אחרת

ראש הממשלה הנחה היום למצוא בתוך חודשיים דרכים למתן עדיפות בתעסוקה למפקדי גדודים ופלוגות במילואים - והוא יודע למה. קצינים במילואים מספרים שבגלל תפקידם הם מתקשים למצוא עבודה

אם הכל היה בסדר, אז בשביל מה צריך יום הוקרה למערך המילואים? אז זהו, שזה לא כל כך בסדר ודווקא משרתי המילואים נתקלים בבעיות דווקא בשל היותם אנשי מילואים.

"יש חברות גדולות במשק שמנסות להשפיע על העובדים להשתחרר ממילואים", אומר חייל מילואים שהתייצב בשעות הבוקר לשירות בבסיס האימונים של פיקוד המרכז. "הם פונים באופן יזום ואומרים: 'בוא נעזור לך להשתחרר מהמילואים'", הוא מסביר את התהליך.

"אני מטפל בכל מיני בעיות של אנשים שפשוט מפוטרים מייד אחרי המילואים", מספר סא"ל אייל לוי, מג"ד במילואים. "זה עצוב, זה מקומם ואני לא יודע איך להסביר את זה. איבדנו קצת את הערכים שלנו, אבל עדיין רואים את המיטב מתייצב לשירות", אומר איש מילואים אחר. "אין תאילנדים שישמרו על המדינה שלנו. זה רק אנחנו, באמת", מוסיף לוי.

כבר לא גאה להיות מג"ד

ישיבת הממשלה שנגעה בעניין הציפה בעיות ידועות שמחפשות פתרון, אך מצאו בינתיים רק מילים מלטפות. "אני יודע שהנטל לא מתחלק תמיד שווה בשווה, ואולי יש לעשות תיקונים בעניין", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "בוודאי שיש להביע הערכה מיוחדת לאלה שנושאים בו ומסייעים בכך לכולנו", הוסיף נתניהו.

סא"ל (במיל') מדליון בואצו, מפקד גדוד מילואים מובטל, הבין את הרמז. "יש פרט אחד שאני משמיט מקורות החיים שלי וזה העיסוק הצבאי", הוא מספר בצער, עם מבט מבויש בעיניים. "אני כבר לא כותב שאני מג"ד ולא סגן אלוף, אלא כותב קצין. זה כי נתקלתי בהרבה מאוד תגובות שליליות בראיונות עבודה", הוא מוסיף ומספר שבשני מקומות עבודה הוא יכול להגיד בוודאות כי לא התקבל רק בשל הסיבה הזאת.

כנראה שכאשר הממשלה מתכנסת לדיון של חיבור לאנשי המילואים, ראוי שמעבר למילים החמות יבואו מעשים שלא ישאירו את אנשי המילואים לבדם במערכה הזו. וכל הכבוד לצה"ל.