שלט תמיכה בסרבני פקודה מעל כלא 6: "חייל טוב לא מגרש יהודי"

תלמידי ישיבת הר ברכה, מתברר, נתמכים ע"י חבריהם גם בכלא הצבאי. החברים הנאמנים, שככל הנראה רצו לעודד את הכלואים, הציבו שלט הזדהות על הצוק שמעל כלא 6. אחד העומדים מאחורי היוזמה: "ברק רוצה חיילים צייתנים הכפופים למערכת ללא חוש ביקורת"

הכרזה מעל כלא 6 (חדשות 2)

סרבנות - גם בכלא? חבריהם של מספר תלמידי ישיבות ההסדר שמרצים עונש מאסר בכלא 6 הצבאי בגין סירוב פקודה תלו כרזות תמיכה ענקיות על הצוק שמעל הכלא עליהן כתוב "כולנו עם חיילי ברכה. חייל טוב לא מגרש יהודי".

בעקבות החלטת שר הביטחון אהוד ברק לבטל את מסלול ההסדר לישיבת הר ברכה, החליטו מספר תלמידי ישיבה לסרב לעבור לישיבה אחרת ונשפטו לעונשי מחבוש בכלא הצבאי. החלטתו של שר הביטחון התקבלה בעקבות תמיכת ראש הישיבה הרב אליעזר מלמד בסירוב תלמידיו להשתתף בפעולות פינוי מאחזים.

אלעד סלע וחיים יהודה גרינוולד, שניהם תלמידי הישיבה, הם שניים מהכלואים בעקבות סירובם לעבור לישיבה אחרת ולטענת חבריהם, הם תלו את השלטים למענם ועל מנת לחזקם. "לא מדובר פה בסכסוך עבודה", הסביר גדי רבינוביץ', אחד היוזמים להכרזה שאף הודה שהשתתף בתלייתה.

"מאחורי עקשנות של שני הצדדים מסתתר ויכוח מאוד עקרוני", הוסיף רבינוביץ'. "ברק רוצה חיילים צייתנים הכפופים למערכת ללא חוש ביקורת. זהו צבא שבסופו של דבר ישמש ככלי משחק לשיקול של שר הביטחון ולצרכיו במגרש הפוליטי", אמר רבינוביץ'. "מולו עומדים חיילים מסורים, מקצועיים מאוד עם מצפן תודעתי מאוד מדויק שאומר שחייל טוב לא מגרש יהודי".

"היעדים הברורים מתחדדים על רקע מטרות שאותן אסור בשום אופן לעשות כמו לגרש יהודים, בפרט אם אותם יהודים מסרו את נפשם כרועי קליין ואלירז פרץ", אמר רבינוביץ'. "נאמנותם של חיילים מסורים אלה היא לעם היהודי בלבד ולא לפוליטיקאי זה או אחר המונע מאינטרסים זרים. את כוחם בשדה הקרב, כמו גם נאמנותם ומצפונם, שואבים תלמידי ישיבת הר ברכה וכמוהם מהרב העומד בראשה".