נא להכיר: הפעיל הערבי למען החזרת שליט

רפיק חלאילה, תושב סכנין, פועל כבר חודשים ארוכים להשבתו של החייל המוחזק בשבי כבר 1,406 ימים. הוא מחלק חולצות, מארגן הפגנות ובעיקר לא מפסיק במאמצים להביא לעסקה. "כל עוד גלעד בשבי ואני יכול להשפיע, אעשה הכול כדי להוציא אותו משם", הוא אומר. "אני מקווה שגם אסירי חמאס ואסירים אחרים ישתחררו"

אפשר גם אחרת: תושב ערבי מסכנין פועל זה חודשים ארוכים, ימים ולילות למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. באמצעות חלוקתן של חולצות עם כיתובים הקוראים לשחרורו של גלעד, הוא מקווה שהחייל הישראלי, המוחזק בשבי כבר 1,406 ימים, ישוב במהרה לחיק משפחתו. היום, במסגרת פעילות הזדהות נוספת, נסע לאום אל-פחם כדי לעודד את התמיכה בסוגיה.

רפיק חלאילה כבר ארגן בעבר הפגנות תמיכה ופעילויות הזדהות עם החייל החטוף, הקוראות לשחרורו. היום הוא הגיע לעיר הערבית אום אל-פחם, והמשיך בפעילותו למען החייל החטוף. "כל עוד גלעד בשבי ואני יכול להשפיע, אעשה הכל כדי להוציא אותו משם", הוא אומר. "אני מקווה שגם אסירים חמאס ואסירים אחרים ישתחררו".

היום חילק חולצות ועליהן כיתוב הקורא לשחרורו המהיר של שליט. מרבית תושבי אום אל-פחם הסכימו לקבל מחלאילה את החולצות והביעו תמיכה בפעילותו. כמה בודדים סירבו לקבלן ולא הסכימו לומר מדוע.

הצעד הבא: פנייה לקדאפי

"יש אנשים שמפחדים שיגידו שהם בוגדים. אני עושה את זה בגלל שאני יודע מה זה להיות בשבי. הרגשתי את אותו הדבר כי הייתי אסיר", חושף חלאילה. אתמול, במהלך משחק בליגה א' צפון בכדורגל בין עירוני א.א אום אל-פחם ל-מ.ס כרמיאל-צפת, הוא חילק חולצות עם מסרים דומים, לשחקני שתי הקבוצות.

"הצעד הבא הוא לשלוח איגרת לשליט לוב מועמר קדאפי, כדי לנסות ולשכנעו להשפיע ולהביא לשחרורו של שליט", אמר חלאילה, שגם התקשר לאביו וסבו של שליט ועדכן אותם גם היום על פעילותו. הוא קיבל את ברכתם ותודתם.