הנקמה על הפשיטה ביצהר: הרס גן ילדים פלסטיני

התגובה של תושבי יצהר לגל המעצרים לפנות בוקר ביישוב לא איחרה לבוא: מספר מתנחלים מהיישוב הגיעו לכפר חווארה הסמוך, יידו אבנים, שרפו גן ילדים ושדות וגרמו נזק לבתים פרטיים

בתגובה לפשיטת המשטרה לפנות בוקר על היישוב יצהר ומעצרם של שבעה תושבי המקום, יצאו מספר תושבים למסע נקמה בכפר הפלסטיני הסמוך.

קבוצת מתנחלים הגיעה לכפר חווארה וזרעה הרס ברכושם הפרטי של התושבים. במסגרת המדיניות שזכתה לכינוי "תג המחיר", המתפרעים השחיתו גן ילדים וגרמו לנזק לבתים פרטיים בכפר. בנוסף, הפלסטינים דיווחו על הצתה של אדמות חקלאיות.

בנוסף, על פי הדיווחים במקום, המתנחלים אבנים, שברו חלונות ועקרו רעפים בבתי התושבים. בעקבות המתיחות, כוחות משטרה והביטחון פזורים באזור ההתנחלות מחשש להתלקחות נוספת.

מוקדם יותר: גל מעצרים ביצהר

שבעה תושבי יצהר, ובהם שלושה נערים, נעצרו לפנות בוקר בפשיטה של המשטרה, מג"ב וכוחות צה"ל על היישוב. לטענת המשטרה, גל המעצרים בוצע לאחר שהחשודים לא התייצבו לחקירה.

בין העצורים, גם דובר ההתנחלות, אברהם בנימין, החשוד שהפיץ חומרי תעמולה מסוכנים. במערכת הביטחון בודקים האם היו מעורבים התושבים בפעילות "תג מחיר" נגד פלסטינים ביישובים הסמוכים וביצוע פעולות נקם באזור השומרון.

פעילות המשטרה ביישוב נמשכה גם בשעות הבוקר, אז עיכבה המשטרה שני תושבים לאחר שהפריעו לשוטר בעת מילוי תפקידם. אחד המעוכבים הוא נהג דחפור שהפר את צו ההקפאה. במקום התפתח עימות אלים בין התושבים לבין כוח המשטרה שליווה את הפקחים.

מנגד מאשימים ביצהר כי המשטרה מפעילה "תג מחיר" משלה, ולטענתם שוטרים הוצבו השבוע דרך קבע בכניסה להתנחלות וחילקו דוחות על תקלות משניות במכוניות.

לפני כשבוע, במהלך יום העצמאות אירע עימות חמור בין חיילים לתושבי ההתנחלות. חייל נפצע קל מיידוי אבנים לאחר שכוח צבאי דרש מהמתיישבים לעזוב את השטח הפלסטיני. החיילים הציגו למתנחלים צו שטח צבאי סגור, ואלה זרקו לעברם בקבוק צבע. לטענת התושבים, אחד החיילים ירה באוויר לעבר קבוצת מטייילים.  

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק