הישראלי שנעצר במצרים הוחזר לארץ

סוף טוב, הכל טוב: אחרי שחצה את הגבול בשוגג למצרים ונעצר, שגיא שחורי מקדש ברנע הוחזר הלילה לישראל. לאחר שובו לישראל אמר שחורי למצלמות: "המצרים ירו לעברי ולכן נאלצתי להישמע להוראותיהם", והוסיף: "אני מודה לכל מי שעזר"

בשורות טובות ממצרים: הלילה הוחזר לישראל שגיא שחורי בן ה-36, האופנוען מקדש ברנע שחצה בטעות את הגבול בסוף השבוע כשאקדח בכליו ונתפס ע"י המצרים. שחרורו של שחורי התאפשר לאחר התערבותו של הנשיא פרס ומזכירו הצבאי.

שחורי הוחזר לארץ סמוך לחצות דרך מעבר כרם שלום, ופגש שם את משפחתו המודאגת שהתרגשה לשמוע את החדשות.

שחורי מיעט להתייחס למעצרו ורק ביקש להודות לכל מי שהביא לשחרורו. בהמשך הסביר כי "המצרים ירו לעברי ולכן נאלצתי להישמע להוראותיהם". אביו מאיר הוסיף: "יש לנו יותר מזל מהרבה דברים אחרים, שהחזירו לנו אותו בריא ושלם. עברה עלינו תקופה קשה בעת מעצר בננו במצרים, אני שמח שזה הסתיים תוך זמן קצר. אנחנו מאוד עייפים".

עם זאת, המצרים עדיין מחזיקים בישראלי נוסף שחדר למים הטריטוריאליים שלהם ביום ראשון. מדובר ככל הנראה בגבר הלוקה בנפשו שכבר חצה את הגבול בעבר.

מחקירת האירוע במהלכו נעצר שחורי התברר כי הוא יצא בשעות הבוקר המוקדמות לטיול על האופנוע שלו בנחל לבן הסמוך ליישוב. מדובר בנקודה שקרובה מאוד לגבול המצרי, אשר לא כולה מגודרת. ככל הנראה, בעקבות הסחף באזור שטשטש את תוואי הקרקע, לא שם הגבר לב כי עבר את הגבול, ואז נעצר.

לפני חודש: יותם פלדמן נעצר בגבול ישראל-מצרים

בחודש שעבר נעצר בגבול ישראל-מצריים עיתונאי "הארץ" יותם פלדמן, בנו של עורך הדין המפורסם אביגדור פלדמן, שעה שביצע תחקיר עיתונאי עבור ערוץ 10 בנוגע לפליטים אפריקנים שמוברחים לשטח ישראל.

פלדמן נעצר על ידי כוח של חיילים מצרים בזמן שאלה ביצעו סיור שגרתי במקום, ללא תעודות מזהות עליו. "כשדיברו איתי המצרים אמרו לי שעשיתי טעות", אמר פלדמן עם שובו לארץ. "אני לא חושב שעשיתי טעות, אני חושב שעשיתי מה שעיתונאי צריך לעשות". לקבלת הפנים בישראל הגיע גם שר הפנים אלי ישי, שסייע רבות בשחרורו של פלדמן.

שחרורו של פלדמן התאפשר לאחר שהשר ישי ערך מספר שיחות טלפון בימים האחרונים עם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן, במהלכן ציין באוזניו כי מדובר בטעות ושטות שעשה פלדמן. "אני מדבר איתך כאדם לאדם", אמר ישי לסולימאן בשיחות בין השניים.

ישי שוחח עם הבכיר המצרי על ערך פדיון השבויים, ולאחר שנודע לו על ההחלטה המצרית לשחרר את העיתונאי הישראלי, התקשר פעם נוספת לסולימאן והודה לו על ה"התנהגות האצילית".

המצרים העבירו את פלדמן תחילה למתקן אזרחי מהמתקן הצבאי בו הוא הוחזק, והשגרירות הישראלית בקהיר רכשה בעבורו כרטיס טיסה לארץ.