חשש: גורמי טרור מנסים לפגוע בסגן הרמטכ"ל

בעקבות מידע שהתקבל במערכת הביטחון, הוחלט לתגבר את האבטחה סביב סגן הרמטכ"ל ואחד המועמדים הבכירים לרשת את רא"ל אשכנזי, האלוף בני גנץ. את גנץ מלווה בשבועות האחרונים מאבטח צמוד לאורך כל שעות היום

האלוף בני גנץ, סגן הרמטכ"ל ואחד המועמדים הבכירים לרשת את רא"ל גבי אשכנזי כאשר האחרון יסיים את כהונתו בעוד מספר חודשים, הוכנס לרשימת האישים שזוכים לאבטחה צמודה במשך כל שעות היממה.

ההחלטה להגביר את האבטחה סביב האלוף גנץ, התקבלה לפני כשבועיים לאחר הערכת מצב שהתקיימה במערכת הביטחון ולפיה גורמי טרור ינסו לפגוע בו. יש לציין כי מאז חיסולו של בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה, מנסה הארגון לנקום את מותו באמצעות חיסולו של אחד מבכירי מערכת הביטחון בישראל.

גם שר הביטחון והמפכ"ל ברשימת המאויימים

לפני כארבעה חודשים, בזמן שהתקבלה בממשלה ההחלטה להקפיא את הבנייה בשטחים, קיבל שר הביטחון אהוד ברק, ממובילי תוכנית ההקפאה, מכתב קיבל ברק מכתב בו נכתב - "סומנת לעולם הבא, יום הדין שלך קרב". במשטרה העריכו אז כי מי שעומד מאחורי משלוח המכתבים היו גורמי ימין קיצוניים. בעקבות קבלת המכתב, החליטו בשירות הביטחון הכללי להכפיל את מספר המאבטחים שינועו עם ברק ויגנו עליו.

מספר ימים קודם לכן דווח כי שירות הביטחון הכללי החליט לתגבר את האבטחה סביב מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. ההחלטה התקבלה בעקבות מכתב שהתקבל לאחרונה במערכת הביטחון אשר יועד למפכ"ל ובו נרשמו איומים על חייו.

רנ"צ כהן קיבל בעבר איומים על חייו מארגוני פשיעה ומגורמים עברייניים אחרים, אולם הפעם כיוון החקירה של השב"כ מופנה בעיקר לעבר גורמים מהימין הקיצוני ביהודה ושומרון, זאת בעקבות התבטאויותיו החריפות של המפכ"ל בגנות העימותים הקשים בין המתנחלים לבין פקחי משרד הביטחון שהגיעו לחלק את צווי ההקפאה בהתנחלויות.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק