נועם שליט: "הנוער זועק את זעקתו של גלעד"

במכללה למנהל בראשון לציון נערך בשעות הצהריים המפגן "לובשים לבן", למען השבתו של גלעד שליט הביתה. את המפגן כולו העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2. "הגיע הזמן לעשות מעשה", קרא נועם שליט, "זעקתו של גלעד אומרת: 'די, הגיע הזמן להשיב לי את חירותי'"

במתחם המכללה למנהל בראשון לציון נערך בשעות הצהריים מפגן ההזדהות "לובשים לבן", למען שובו של החייל החטוף גלעד שליט. את המפגן העברנו במלואו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2.

"אני בטוח שגלעד היה מתרגש לראות את הקהל הרב שהתקבץ כאן היום ובעוד מספר מקומות בארץ", פתח שליט את נאומו, "אני מניח שגלעד היה נבוך לראות את התמיכה הרחבה הזו, שהחלה במקלדת של אדם בודד אי שם בבאר שבע".

"אתם, ושאר הנוער והאזרחים שנענו לקריאה הזו, זועקים את את זעקתו של גלעד בננו", אמר שליט, "זו זעקתו האילמת שמהדהדת ממרתפי החמאס בעזה כבר 1,400 ימים ולילות ארוכים, זו זעקתו של גלעד לאלה ששלחו אותו למשימה. גלעד זועק למשפחתו, לחבריו, ולכל מי שיכול לסייע בשחרורו. זעקתו אומרת די, 'הגיע הזמן להשיב לי את חירותי'". שליט הוסיף כי הוא מקווה שבקרוב גלעד יגיע להודות לתומכים באופן אישי.

ח"כ תירוש: ישראל מחכה לתשובת חמאס

ח"כ רונית תירוש מקדימה, עלתה לנאום אחרי נועם שליט, ותקפה את יחסו של החמאס לשליט. "שליט הוא קורבן של אינטרסים פוליטיים והפגנת כוח של החמאס, שרק רוצה להוכיח שהוא טוב יותר מהפת"ח, ושדרך הטרור בה הוא נוקט טובה יותר מדרכי השלום בה נוקט הפת"ח". ח"כ תירוש הוסיפה כי החמאס הוא ארגון טרור חסר ערכים וחסר קוד מוסרי, לכן קשה להגיע להסכמות עמו.

ח"כ תירוש הוסיפה, כי למרות שישראל סייעה לבתו של בכיר חמאס לעבור לירדן בשבוע שעבר על מנת שתוכל לקבל טיפול רפואי, מנהיגי חמאס לא זזים מעמדותיהם הקשוחות. "על פי הידוע לי ישראל קיבלה את תנאי חמאס לעסקה, רק שהם כרגע מעכבים את תשובתם", אמרה תירוש, "אני רוצה להאמין שקברניטי המדינה ימשיכו לדבוק בערכים היהודים - כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו - אך לא מדובר כאן בנפש אחת, כולנו משפחת שליט, כולנו גלעד שליט".