סוריה וטורקיה פותחות בתרגיל צבאי משותף

בעוד היחסים בין ישראל וטורקיה הולכים ומידרדרים בחודשים האחרונים, פותחות היום סוריה וטורקיה בתרגיל צבאי גדול לאורך הגבול המשותף, שיימשך 3 ימים. "צבאות טורקיה וסוריה יחזקו את האמון בין הכוחות לאורך הגבול, ויתמרנו יכולות משותפות", נמסר בהודעה רשמית מטעם המטכ"ל הטורקי

מחזקים את שיתוף הפעולה הצבאי - למורת רוחה של ישראל: צבאות טורקיה וסוריה פותחים היום בתרגיל צבאי משותף, בו צפויים לקחת חלק כוחות רבים משני הצדדים. "המטרה היא לחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני לאורך הגבול המשותף", נמסר בהודעה רשמית בטורקיה.

צבא טורקיה אישר אמש רשמית את קיום התרגיל המשותף. "התרגיל יימשך שלושה ימים, וייפתח בצדו הטורקי של הגבול. צבאות טורקיה וסוריה יחזקו את האמון בין הכוחות לאורך הגבול, ויתמרנו יכולות משותפות", נמסר בהודעה מטעם המטה הכללי הטורקי.

בסוריה ובטורקיה מייחסים את התרגיל להתחממות במערכת היחסים בין המדינות, על רקע התרחקותה של טורקיה מישראל. גורמים סורים וטורקים מסרו כי "ישראל הביעה מחאה על דבר קיום התרגיל, אולם יחסיה עם טורקיה מתוחים בימים אלה".

כבר בשנה שעברה החלו לתכנן את התרגיל

כבר בחודש אוקטובר בשנה שעברה, אז הודיעה טורקיה כי היא מבטלת את התרגיל הצבאי המשותף שצפוי היה להיערך עם ישראל, חתמו הטורקים על הסכם שיתוף פעולה צבאי עם סוריה. שרי החוץ של שתי המדינות, אחמד דוואד אוגלו ו-ווליד אל-מועלם חתמו אז על ההסכם במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בחלב.

זמן קצר לאחר מכן הודיעה טורקיה רשמית על כוונתה לערוך תרגיל צבאי משותף עם סוריה. "נקיים תרגילים חדשים במקומות שונים, ובצורה מקיפה יותר", סיפר שר ההגנה הסורי הגנרל עלי חביב. "ננסה להשיג ניסיון מקיף יותר, כתוצאה מהתהליך שהתחלנו משני צידי הגבול".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק