א-זהאר מפתיע: נגד הסרטון שפורסם על גלעד שליט

בכיר חמאס תוקף בחריפות את פרסום הסרטון בו נראה החייל החטוף חוזר לישראל בארון קבורה. "הווידאו לא משקף את עמדתנו הרשמית", טוען א-זהאר ומדגיש: לא הרגנו ולא נהרוג לעולם חיילים ישראלים שבויים

יום לאחר פרסום סרטון האנימציה בו נראה גלעד שליט חוזר לישראל בארון קבורה, מתבטא בכיר החמאס מחמוד א-זהאר בחריפות נגד שידורו וטוען: הסרטון לא משקף את עמדתנו הרשמית.

בתום פגישה שערכו ראשי חמאס עם חברי משלחת מדרום אפריקה התייחס א-זהאר לפרסום והפתיע כשגינה אותה. בכיר הארגון שלל בתוקף את האפשרות, כפי שהוצגה בסרטון, לפיה יהרגו אנשיו את החייל החטוף לפני החזרה לביתו והדגיש: "לא הרגנו ולעולם לא נהרוג חיילים ישראלים שבויים". לדברי א-זהאר, הדבר נוגד את עקרונות החמאס הן במישור המוסרי והן הדתי.

כמו כן הכחיש בכיר החמאס את הטענות לפיהן שידור הסרטון נועד ליצור לחץ על מנת לקדם את המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים בנושא עסקת שחרור השבויים תמורת שליט.

הערב התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן גם כן לסוגייה במסגרת ריאיון בלעדי לחדשות 2. "אמרתי לחמאס מאה פעמים שאני מוכן לקבל את שליט ושאני אמסור אותו במסגרת עסקה שתשביע רצון - אבל הם לא מסרו לי", ציין היו"ר.

"אני נגד ששליט יישאר בכלא כל הזמן הזה", הדגיש אבו מאזן, "אבל באותה מידה אני נגד שיישארו 8,000 פלסטינים בכלא הישראלי. לטענתו, לרשות אין שום תפקיד במשא ומתן והאחריות כולה מוטלת על חמאס.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק