סרטון חמאס: ניסיון סחיטה של הרגע האחרון

המתווך הגרמני הגיש לפני 4 חודשים הצעה מגובשת ומלאה על דעת כולם לחמאס בעזה ומאז - כלום לא קרה. הדבר דומה למה שעשה חיזבאללה כשהגיע לנקודה הזו במו"מ קודמים

לפני כמה חודשים כל הכותרות דיברו על משא ומתן ענף בין ישראל לחמאס שיביא לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. אך בחודשים האחרונים ישנו קיפאון ונראה כי מימוש העסקה התרחק.

בסוף חודש ינואר השלים המתווך הגרמני את מסע הדילוגים באזור כשהוא מצליח לגבש הסכמה שהייתה מקובלת על ישראל, על מצרים ועליו. ההצעה המגובשת והמלאה על דעת כולם מוגשת כשתשובה להצעת חמאס בעזה, אך מאז לא קרה שום דבר.

הדבר דומה מאוד למה שעשה חיזבאללה כשהגיע לנקודה הזו במשאים ומתנים קודמים. חמאס מבין שאין שינוי מההצעה הישראלית - וזהו מעשה סחיטה של הרגע האחרון.

הסרטון: גלעד חוזר הביתה - בארון

הזרוע הצבאית של חמאס שידרה בשעות הצהריים קלטת חדשה ובה סרטון אנימציה תלת מימדי המתעד את "כישלון עסקת השבויים". בסרטון, שאורכו כשלוש דקות לערך, נראה אביו של החייל החטוף, נעם שליט, מסתובב ברחובות ובידו תמונתו של גלעד, כשברקע נשמע קולו של בנו גלעד מתוך שתי הקלטות שכבר פרסם החמאס של החייל החטוף: האחת קלטת שמע והשנייה קלטת וידאו.

בעודו צועד ברחובות העיר, נתקל נועם שליט בשלטים רבים עליהם מתנוססות תמונותיו של ראשי הממשלה - בנימין נתניהו ואהוד אולמרט. בסופו של הסרטון נראה מוצא ארונו של גלעד שליט מרכב שמגיע למעבר הגבול - ונועם שליט מתעורר מהסיוט. הסרטון מסתיים בכתובית: "יש עוד תקווה".

משפחת שליט מגיבה לקלטת

בני משפחתו של גלעד שליט לא נשארו אדישים לסרטון הציני שפרסם היום חמאס, בו חוזר בנם בארון מתים. "טוב יעשו מנהיגי החמאס אם במקום להפיק סרטים ומיצגים, ידאגו לאינטרסים האמיתיים של האסירים הפלסטיניים", אמרו הוריו של גלעד.

"יש להצטער על כך שמנהיגי החמאס חוזרים ובוחרים לנקוט בלוחמה פסיכולוגית, בפעם המי יודע כמה, כנגד משפחת שליט והציבור בישראל, במקום להתייחס ולאשר את עסקת חילופי האסירים הגרמנית - המונחת על שולחנם כבר ארבעה חודשים ללא מענה", נמסר מהמשפחה, "טוב יעשו מנהיגי החמאס אם במקום להפיק סרטים ומיצגים, ידאגו לאינטרסים האמיתיים של האסירים הפלסטיניים ושל אזרחי עזה הפשוטים, שהם כבר זמן רב בני ערובה של מנהיגיהם".

מוקדם יותר התייחס ניר חפץ, ראש מערך ההסברה הלאומי לסרטון האנימציה ואמר כי מדובר ב"שימוש ציני ברגשות של משפחת שליט".

לדברי יועץ התקשורת של ראש הממשלה השימוש הציני של ראשי החמאס קורה יומיים בלבד אחרי שישראל אפשרה הטסת ילדה לניתוח מציל חיים מחוץ לעזה. "ההתנהגות הזו מלמדת יותר מכל על אופיו של ארגון טרור זה", אמר חפץ.

בדיוק היום לפני 1,400 ימים נחטף גלעד שליט לשבי החמאס בעזה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק