משפחת שליט: במקום לעשות סרטים שידאג החמאס לאינטרסים של עמו

הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה שליט, מגיבים לראשונה על סרטון האנימציה הציני שמפרסם היום ארגון חמאס. "שידאגו לאינטרסים של האסירים הפלסטינים במקום לעשות סרטים", אומרים ההורים המודאגים לשלום בנם. מוקדם יותר פרסם ראש מערך ההסברה של ראש הממשלה תגובה לסרטון: "מדובר בניצול ציני של רגשות משפחת שליט"

בני משפחתו של גלעד שליט לא נשארו אדישים לסרטון הציני שפרסם היום חמאס, בו חוזר בנם בארון מתים. "טוב יעשו מנהיגי החמאס אם במקום להפיק סרטים ומיצגים, ידאגו לאינטרסים האמיתיים של האסירים הפלסטיניים", אמרו הוריו של גלעד.

"יש להצטער על כך שמנהיגי החמאס חוזרים ובוחרים לנקוט בלוחמה פסיכולוגית, בפעם המי יודע כמה, כנגד משפחת שליט והציבור בישראל, במקום להתייחס ולאשר את עסקת חילופי האסירים הגרמנית - המונחת על שולחנם כבר ארבעה חודשים ללא מענה", נמסר מהמשפחה, "טוב יעשו מנהיגי החמאס אם במקום להפיק סרטים ומיצגים, ידאגו לאינטרסים האמיתיים של האסירים הפלסטיניים ושל אזרחי עזה הפשוטים, שהם כבר זמן רב בני ערובה של מנהיגיהם".

מוקדם יותר התייחס ניר חפץ, ראש מערך ההסברה הלאומי לסרטון האנימציה ואמר כי מדובר ב"שימוש ציני ברגשות של משפחת שליט".

לדברי יועץ התקשורת של ראש הממשלה השימוש הציני של ראשי החמאס קורה יומיים בלבד אחרי שישראל אפשרה הטסת ילדה לניתוח מציל חיים מחוץ לעזה. "ההתנהגות הזו מלמדת יותר מכל על אופיו של ארגון טרור זה", אמר חפץ.

הסרטון: גלעד חוזר הביתה - בארון

דבריו של חפץ מגיעים בעקבות מהלך של הזרוע הצבאית של החמאס, ששידרה בשעות הצהריים קלטת חדשה ובה סרטון אנימציה תלת מימדי המתעד את "כישלון עסקת השבויים". בסרטון, שאורכו כשלוש דקות לערך, נראה אביו של החייל החטוף, נעם שליט, מסתובב ברחובות ובידו תמונתו של גלעד, כשברקע נשמע קולו של בנו גלעד מתוך שתי הקלטות שכבר פרסם החמאס של החייל החטוף: האחת קלטת שמע והשנייה קלטת וידאו.

בעודו צועד ברחובות העיר, נתקל נועם שליט בשלטים רבים עליהם מתנוססות תמונותיו של ראשי הממשלה - בנימין נתניהו ואהוד אולמרט. בסופו של הסרטון נראה מוצא ארונו של גלעד שליט מרכב שמגיע למעבר הגבול - ונועם שליט מתעורר מהסיוט. הסרטון מסתיים בכתובית: "יש עוד תקווה".

"גורלו של שליט יהיה כשל רון ארד"

באתר האינטרנט של הזרוע הצבאית של הארגון הדגישו כי הסרטון החדש מיועד להעביר מסר לישראל. "גורלו של החייל החטוף שליט יהיה כשל רון ארד", הזהירו. "עדיין קיימת הזדמנות לחברה הציונית והממשלה הציונית להשלים את עסקת החילופין, במסגרתה ישוחררו אסירים פלסטינים".

"אם החברה הציונית רוצה בשובו של שליט בריא ושלם, על ממשלת ישראל לשלם את המחיר ולשחרר את האסירים הפלסטינים", נכתב בהודעת הארגון. "סירוב לתנאים הללו - תיאלץ את ההתנגדות לשחררם לגבות מחיר יקר יותר".

בדיוק היום לפני 1,400 ימים נחטף גלעד שליט לשבי החמאס בעזה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק