צפו בתרגיל הענק באירן: שיגור טילי קרקע-קרקע

על פי הדיווחים מהטלוויזיה בפרסית, הצי של משמרות המהפכה ירה "חמישה טילים מתקדמים שפגעו במטרתם בהצלחה". טילי הקרקע-קרקע, או ים-קרקע נראים בתמונות פוגעים במטרה על פני הים

האירנים לא מפסיקים להפגין שרירים. היום ערכו אנשי משמרות המהפכה ערכו היום ניסוי טילי קרקע -קרקע, ירי של חמישה טילים במהלך התרגיל הצבאי שהמדינה עורכת במפרץ הפרסי. באירן ערים לוויכוח עם מעצמות המערב בגלל תכנית הגרעין והתרגיל הרחב הזה נועד "לעשות הצגה" למערב המאיים להשתמש בכוח כדי לבלום את השאיפות האירניות.

על פי הדיווחים מהטלוויזיה בפרסית, הצי של משמרות המהפכה ירו "חמישה טילים מתקדמים שפגעו במטרתם בהצלחה" - טילי הקרקע קרקע, או ים-קרקע נראים פוגעים במטרה על פני הים. מהדיווחים לא ניתן לדעת עם הטילים שנורו הם טילים חדשים שאירן מחזיקה או טילי השיהאב המוכרים.

על פי הדיווחים, משמרות ההפיכה הציגו גם סוג חדש של סירות מנוע מהירות, חמושות בנשק הרסני לספינות אויב. ארצות הברית מנסה לצאת עם סיבוב סנקציות נוסף נגד טהרן בגלל הסירוב לעצור את תכנית הגרעין. נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד אמר שהוא יבעיר כל מדינה שתנסה להתקיף את אירן.

בשבוע שעבר: אירן - סרט מלחמה

בשבוע שעבר הצגנו תיעוד מ"הנביא הגדול 5", התמרון הצבאי הגדול שעורך הצבא האירני במפרץ הפרסי. צבא אירן ממשיך לתרגל כוחות אוויר, יבשה וים ואפילו טילי קרקע-קרקע, זאת למורת רוחו הרבה של המערב.

מהותו של התרגיל הצבאי לא ברורה, אך ככל הנראה המטרה היא להראות לעולם את יכולותיה הצבאיות של אירן מתוך כוונה להרתיע מפני תקיפה אפשרית. "המטרה העיקרית של משחק המלחמה הזה היא לשמר את הביטחון של המפרץ הפרסי", אמר גנרל חוסיין סלמי, מפקד בכיר במשמרות המהפכה, לסוכנוות הידיעות האירנית.

באירן מגדירים את התרגיל כמשמעותי ביותר וגם במערב מתייחסים אליו ככזה. בכירים בארצות הברית אמרו כי הצבא האמריקני מתכוון לעקוב בדריכות ומקרוב אחרי התרגיל וכל היכולות שיתורגלו בו.