סופית: החפץ שנמצא בעומק הים באילת - רקטה

החפץ שנמצא בקרקעית חוף אלמוג באילת הוא הרקטה שנורתה לשם ביום חמישי, מה שמחזק את הערכה שהירי בוצע לעבר העיר. במערכת הביטחון סבורים כי הרקטות בקוטר 122 מ"מ ובעלות טווח 20 ק"מ - נורו מעומק סיני, שם נמצאים שבטי בדואים

הערב אושר בוודאות כי החפץ שנמצא בקרקעית חוף אלמוג באילת הוא הרקטה שנורתה לשם ביום חמישי, מה שמחזק את הערכה שהירי בוצע לעבר העיר.

הרקטה, גראד בקוטר 122 מ"מ בעלת טווח של יותר מ-20 ק"מ. במערכת הביטחון סבורים כי הרקטות נורו מעומק סיני, שם נמצאים שבטי בדואים. אלה מוכנים לסייע לארגוני טרור מעזה, חלקם תמורת כסף ואחרים מתוך הזדהות .

הפעם שיגור הרקטות הסתיים ללא נפגעים. גם עקבה וגם אילת הן מטרות נוחות וקלות כערי תיירות. עכשיו צריך לקוות שהאזור השוקק הזה לא יהפוך לאזור של עימות.

הרקטה נמצאה בעומק 30 מ'

הנפל אותר הלילה בעומק של כ-30 מטר במי הים בחוף אלמוג שבדרום אילת. ככל הנראה מדובר ברקטה השנייה ששוגרה לעבר ישראל ביום חמישי האחרון. שני צוללנים שצללו באזור הם שאיתרו את הנפל.

למקום הוזעק צוות צוללנים מהיחידה למשימות תת מימיות של חיל הים על מנת לבחון את החפץ. לאחר מספר פעולות הצליח הצוות למשות את הרקטה מהמים והיא הועברה לבדיקה. החפץ החשוד אותר במהלך צלילה שגרתית של הצוללנים באזור. עם הגעת כוחות הביטחון למקום, סגרה משטרת ישראל בשיתוף עם חיל הים את השטח הסמוך לחוף על מנת לשמור על ביטחון תושבי העיר.

ביום חמישי האחרון נורו שתי רקטות לעבר ישראל. הראשונה נחתה בעקבה, ללא שגרה לנפגעים, ואילו השנייה, שטרם אותרה, נחתה אף היא בים האדום.

בירדן מכחישים ואז מאשרים

ביום חמישי סמוך לשעה 06:00 בבוקר נשמע פיצוץ עז באזור אילת. לאחר כמה שעות של בירורים אישרה ירדן כי טיל גראד נחת בשטחה, וככל הנראה נורה מאזור סיני וכוון לישראל.

בצה"ל מיהרו לחקור את האירוע גם כן. "בשעות הבוקר נשמעו פיצוצים ונראו הבזקי אור בסמוך לאילת", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "בסריקות שנערכו על ידי פיקוד העורף ומשטרת ישראל לא אותרו ממצאים המעידים על אירוע ביטחוני באזור העיר אילת. כעבור מספר שעות דווח על נפילת קטיושה באזור עקבה".

"מתברר כי הפיצוץ נבע מהטיל ששוגר מחוץ לירדן", הודה שר ההסברה ודובר ממשלת ירדן נביל א-שריף לאחר מספר הכחשות והדגיש: "נפתחה חקירה נרחבת בנושא".

הודעתו של א-שריף באה אחרי גל הכחשות ובלבול רב בכלי התקשורת הירדניים, בדבר הפיצוץ ה"מסתורי", ואשר נשמע היטב בחופי אילת. תחילה הודיעו הירדנים כי אכן התפוצצה רקטה בשטחם, אולם כמה שעות לאחר מכן הכחישו מכל וכל כי אכן אירע פיצוץ. "מקורו היה במפעל קירור באזור התעשייה בעקבה", אמר גורם בכיר במדינה.

רקטה באילת - הסיקור המלא

ירדן מאשרת: גראד התפוצץ בשטחנו

ירדן: הפיצוץ בעקבה: לא קטיושה

שתי רקטות נורו לעבר אילת

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק