הותר לפרסום: ישראלי נעצר בגבול ישראל-מצרים

תושב קדש ברנע בן 36 חצה בשוגג את הגבול למצרים - ונעצר. בשגרירות ישראל בקהיר עומדים כעת בקשר עם כוחות הביטחון במצרים על מנת להביא לשחרורו. ככל הנראה עבר הישראלי את הגבול לאחר שתוואי השטח במקום טושטשו בגלל תנאי מזג האוויר

אזרח ישראלי בן 36 מהיישוב קדש ברנע נעצר על ידי כוחות הביטחון המצריים לאחר שחצה בשוגג לצידו השני של הגבול. גורמים בישראל נמצאים כעת במגעים עם המצרים על מנת להביא לשחרורו בהקדם.

מפרטים ראשונים עולה כי תושב היישוב, ששמו שגיא מאיר שחורי, יצא בשעות הבוקר המוקדמות לטיול על האופנוע שלו בנחל לבן הסמוך ליישוב. מדובר בנקודה שקרובה מאוד לגבול המצרי, אשר לא כולה מגודרת. ככל הנראה בעקבות הסחף באזור שטשטש את תוואי הקרקע, לא שם הגבר לב כי עבר את הגבול, ואז נעצר.

המקרה נחקר כעת בשיתוף פעולה של הרשויות בישראל עם שלטונות מצריים. משגרירות ישראל בפריס נמסר כי הם מחכים לדיווח אודות הנסיבות המדויקות שהובילו את שחורי לעבור את הגבול.

לפני חודש: יותם פלדמן נעצר בגבול ישראל-מצרים

בחודש שעבר נעצר בגבול ישראל-מצריים עיתונאי "הארץ" יותם פלדמן, בנו של עורך הדין המפורסם אביגדור פלדמן, שעה שביצע תחקיר עיתונאי עבור ערוץ 10 בנוגע לפליטים אפריקנים שמוברחים לשטח ישראל.

פלדמן נעצר על ידי כוח של חיילים מצרים בזמן שאלה ביצעו סיור שגרתי במקום, ללא תעודות מזהות עליו. "כשדיברו איתי המצרים אמרו לי שעשיתי טעות", אמר פלדמן עם שובו לארץ. "אני לא חושב שעשיתי טעות, אני חושב שעשיתי מה שעיתונאי צריך לעשות". לקבלת הפנים בישראל הגיע גם שר הפנים אלי ישי, שסייע רבות בשחרורו של פלדמן.

שחרורו של פלדמן התאפשר לאחר שהשר ישי ערך מספר שיחות טלפון בימים האחרונים עם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן, במהלכן ציין באוזניו כי מדובר בטעות ושטות שעשה פלדמן. "אני מדבר איתך כאדם לאדם", אמר ישי לסולימאן בשיחות בין השניים.

ישי שוחח עם הבכיר המצרי על ערך פדיון השבויים, ולאחר שנודע לו על ההחלטה המצרית לשחרר את העיתונאי הישראלי, התקשר פעם נוספת לסולימאן והודה לו על ה"התנהגות האצילית".

המצרים העבירו את פלדמן תחילה למתקן אזרחי מהמתקן הצבאי בו הוא הוחזק, והשגרירות הישראלית בקהיר רכשה בעבורו כרטיס טיסה לארץ.