נפל של רקטה אותר בחוף באילת

האם בקרוב יוכלו בצה"ל לגלות מי ירה אל עבר ישראל רקטת גראד ביום חמישי האחרון? הלילה מצאו שני צוללנים נפל של רקטת גראד בחוף אלמוג באילת. צוללנים של חיל הים שהגיעו לאזור משו את החפץ החשוד מהמים והעבירו אותו לבדיקה. החוף נסגר למתרחצים ולצלילה

כוח של צה"ל באילת (רויטרס)

נפל של רקטה אותר הלילה בעומק של כ-30 מטר במי הים בחוף אלמוג שבדרום אילת. ככל הנראה מדובר ברקטה השלישית ששוגרה לעבר ישראל ביום חמישי האחרון. שני צוללנים שצללו באזור הם שאיתרו את הנפל. בדובר צה"ל אישרו את הפרטים.

למקום הוזעק צוות צוללנים מהיחידה למשימות תת מימיות של חיל הים על מנת לבחון את החפץ. לאחר מספר פעולות הצליח הצוות למשות את הרקטה מהמים והיא הועברה לבדיקה. אם אכן מדובר באחת הרקטות ששוגרו לעבר ישראל, יוכלו כעת בצה"ל לנסות ולגלות את המקור לירי.

על פי הדיווח, אותר החפץ החשוד במהלך צלילה שגרתית של הצוללנים באזור. עם הגעת כוחות הביטחון למקום, סגרה משטרת ישראל בשיתוף עם חיל הים את השטח הסמוך לחוף על מנת לשמור על ביטחון תושבי העיר.

ביום חמישי האחרון נורו שלוש רקטות לעבר ישראל. הראשונה נחתה בעקבה, ללא שגרה לנפגעים, ואילו השנייה, שטרם אותרה, נחתה אף היא בים האדום.

בירדן מכחישים ואז מאשרים

ביום חמישי סמוך לשעה 06:00 בבוקר נשמע פיצוץ עז באזור אילת. לאחר כמה שעות של בירורים אישרה ירדן כי טיל גראד נחת בשטחה, וככל הנראה נורה מאזור סיני וכוון לישראל.

בצה"ל מיהרו לחקור את האירוע גם כן. "בשעות הבוקר נשמעו פיצוצים ונראו הבזקי אור בסמוך לאילת", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "בסריקות שנערכו על ידי פיקוד העורף ומשטרת ישראל לא אותרו ממצאים המעידים על אירוע ביטחוני באזור העיר אילת. כעבור מספר שעות דווח על נפילת קטיושה באזור עקבה".

"מתברר כי הפיצוץ נבע מהטיל ששוגר מחוץ לירדן", הודה שר ההסברה ודובר ממשלת ירדן נביל א-שריף לאחר מספר הכחשות והדגיש: "נפתחה חקירה נרחבת בנושא".

הודעתו של א-שריף באה אחרי גל הכחשות ובלבול רב בכלי התקשורת הירדניים, בדבר הפיצוץ ה"מסתורי", ואשר נשמע היטב בחופי אילת. תחילה הודיעו הירדנים כי אכן התפוצצה רקטה בשטחם, אולם כמה שעות לאחר מכן הכחישו מכל וכל כי אכן אירע פיצוץ. "מקורו היה במפעל קירור באזור התעשייה בעקבה", אמר גורם בכיר במדינה.

רקטה באילת - הסיקור המלא

ירדן מאשרת: גראד התפוצץ בשטחנו

ירדן: הפיצוץ בעקבה: לא קטיושה

שתי רקטות נורו לעבר אילת

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק