אחרי ההכחשות - ירדן מאשרת: טיל גראד התפוצץ בשטחנו

בישראל טענו כבר משעות הבוקר כי רקטה נחתה הבוקר בעקבה שבירדן, אך הרשויות בחרו לנקוט בשיטת ה"דיסאינפורמציה": תחילה הודיעו כי אכן אירע פיצוץ, אך לאחר מכן הכחישו וטענו כי מדובר בתקלה במפעל קירור בעיר. הערב הגיעה ההודעה הרשמית: טיל גראד שנורה מחוץ למדינה - התפוצץ בעקבה

אחרי ההכחשות - מגיעה ההודאה: ירדן הודיעה הערב כי טיל גראד ששוגר מחוץ לשטחי הממלכה התפוצץ בעיר עקבה, הסמוכה לאילת. "מתברר כי הפיצוץ שאירע הבוקר בעיר נבע מהטיל ששוגר מחוץ לירדן", הודה שר ההסברה ודובר ממשלת ירדן נביל א-שריף והדגיש: "נפתחה חקירה נרחבת בנושא".

הודעתו של א-שריף באה אחרי גל הכחשות ובלבול רב בכלי התקשורת הירדניים, בדבר הפיצוץ ה"מסתורי" שאירע הבוקר בעקבה, ואשר נשמע היטב בחופי אילת. תחילה הודיעו הירדנים כי אכן התפוצצה רקטה בשטחם, אולם כמה שעות לאחר מכן הכחישו מכל וכל כי אכן אירע פיצוץ. "מקורו היה במפעל קירור באזור התעשייה בעקבה", אמר גורם בכיר במדינה.

ואולם בישראל הודיעו כבר משעות הבוקר כי מדובר ברקטה שהתפוצצה בירדן. בצה"ל מיהרו לחקור את האירוע גם כן. "בשעות הבוקר נשמעו פיצוצים ונראו הבזקי אור בסמוך לאילת", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "בסריקות שנערכו על ידי פיקוד העורף ומשטרת ישראל לא אותרו ממצאים המעידים על אירוע ביטחוני באיזור העיר אילת. כעבור מספר שעות דווח על נפילת קטיושה אזור עקבה. צה"ל בודק כעת את מקורות הירי".

גורמי ביטחון בישראל מעריכים כי היורים התכוונו לפגוע בעיר אילת, אך כפי שהיה בעבר – בשל טעות בירי נחתה הרקטה בשטח ירדן. מעברי הגבול בין ישראל וירדן פתוחים כרגיל זאת על אף ההתרחשות הביטחונית החריגה.

רקטות באילת: לא בפעם הראשונה

המקרה האחרון שבו נורו רקטות לעבר העיר אילת אירע בשנת 2005, אז נורתה קטיושה לעבר נמל התעופה באילת וגרמה לפציעה קלה אדם אחד מרסיסים. באותו אירוע נורו שתי רקטות נוספות לעבר נמל עקבה בירדן וגרמו למותם של חייל ירדני. "גדודי עבדאללה עזאם" הקשורים לארגון אל-קעידה נטלו בזמנו אחריות על הירי.

אותו ארגון גם קיבל את האחריות לגל הטרור הקודם בסיני בחג סוכות שנה לפני כן, בו נרצחו 34 בני אדם, בהם ישראלים וכן לקח אחריות לפיגועים בשארם א-שייח שבוצעו באותה שנה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק