ירדן: הפיצוץ בעקבה - לא קטיושה

מלחמת גרסאות בין ישראל לירדן בעניין הקטיושה שהתפוצצה הבוקר בעקבה. "זו לא קטיושה, אלא פיצוץ שמקורו במפעל קירור באזור התעשייה בעיר", אמר בכיר ירדני. בישראל מדגישים: מדובר ברקטה – שנועדה לפגוע באילת

בירדן שבים הערב ומכחישים כי רקטת קטיושה התפוצצה בעקבה. "הפיצוץ שנשמע מקורו במפעל קירור באזור התעשייה בעיר", אמר גורם בכיר בירדן, והדגיש כי נגרם נזק קל בלבד למפעל. בישראל ממשיכים לבדוק את האירוע ומתעקשים כי אכן רקטה נחתה באזור הירדני.

הפיצוץ העז נשמע באזור אילת בסביבות השעה 06:00 בבוקר. שלטונות מצרים מיהרו להודיע כי הרקטה לא נורתה משטח סיני, ובירדן לקחו כמה שעות כדי לברר את מהות האירוע.

בצה"ל מיהרו לחקור את האירוע גם כן. "בשעות הבוקר נשמעו פיצוצים ונראו הבזקי אור בסמוך לאילת", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "בסריקות שנערכו על ידי פיקוד העורף ומשטרת ישראל לא אותרו ממצאים המעידים על אירוע ביטחוני באיזור העיר אילת. כעבור מספר שעות דווח על נפילת קטיושה אזור עקבה. צה"ל בודק כעת את מקורות הירי".

גורמי ביטחון בישראל מעריכים כי היורים התכוונו לפגוע בעיר אילת, אך כפי שהיה בעבר – בשל טעות בירי נחתה הרקטה בשטח ירדן. מעברי הגבול בין ישראל וירדן פתוחים כרגיל זאת על אף ההתרחשות הביטחונית החריגה.

רקטות באילת: לא בפעם הראשונה

המקרה האחרון שבו נורו רקטות לעבר העיר אילת אירע בשנת 2005, אז נורתה קטיושה לעבר נמל התעופה באילת וגרמה לפציעה קלה אדם אחד מרסיסים. באותו אירוע נורו שתי רקטות נוספות לעבר נמל עקבה בירדן וגרמו למותם של חייל ירדני. "גדודי עבדאללה עזאם" הקשורים לארגון אל-קעידה נטלו בזמנו אחריות על הירי.

אותו ארגון גם קיבל את האחריות לגל הטרור הקודם בסיני בחג סוכות שנה לפני כן, בו נרצחו 34 בני אדם, בהם ישראלים וכן לקח אחריות לפיגועים בשארם א-שייח שבוצעו באותה שנה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק