2 גופות נמצאו בסולטן יעקב, אחת מהן של חייל סורי

קרוב ל-28 שנה מאז הקרב העקוב מדם בסולטן יעקב, בו נהרגו 10 חיילי צה"ל ו-3 חיילים נוספים הוכרזו נעדרים, נמצאו השבוע שרידים של שתי גופות במקום בו התחולל הקרב. אחת הגופות זוהתה בוודאות כחייל סורי, השניה טרם זוהתה. לבנון תעביר את השרידים לבדיקת DNA. גורלם של שלושת נעדרי קרב סולטן יעקב עדיין לא ידוע

שרידים של שתי גופות נמצאו השבוע בבקעת הלבנון, באזור בו התחולל קרב סולטן יעקב העקוב מדם לפני קרוב ל-28 שנה  – כך מדווחות סוכנויות הידיעות.

אחת הגופות זוהתה בוודאות כגופתו של חייל סורי שנהרג בקרבות שנערכו באיזור. על הגופה נמצאו מדי צבא וקסדה, וכן מסמכים של חייל סורי.

שרידיה של גופה נוספת, שטרם זוהתה, נמצאו באותו מקום. בלבנון טוענים כי ככל הנראה מדובר בחייל סורי נוסף שנהרג בקרבות מול צה"ל או במסגרת מלחמת האזרחים הלבנונית, והעבירו את חלקי הגופות לזיהוי ודאי באמצעות בדיקות DNA.

"חקלאי שעבר בחלקת האדמה שלו נתקל בחלקי הגופות של החיילים הסורים במזרח הבקאע הלבנוני", מסר גורם צבאי לבנוני לסוכנות הידיעות AFP. "הגולגולת עדיין הייתה בתוך הקסדה, אבל מצאנו את תעודה שמזהה את הגופה, מה שהוביל אותנו למסקנה שהיא שייכת לחייל שנהרג בקרב".

בקרב הקשה בסולטן יעקב ב-11 ביוני 1982, שעות ספורות לפני הפסקת האש, נהרגו 10 חיילי צה"ל ורבים נוספים נפצעו. שלושת חיילי צה"ל – זכריה באומל, צבי פלדמן ויהודה כץ – הוכרזו נעדרים ומאז לא נודע גורלם.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק