כיכר ע"ש אבו ג'יהאד נחנכה ברמאללה

אחרי שביטלו את חנוכת הכיכר על שמה של המחבלת דלאל אל-מוגרבי, כיבדו אמש בכירי הרשות הפלסטינית את הטקס הרשמי לחנוכתו של הרחוב על שמו של מי שעמד בראש הזרוע הצבאית של אש"ף, והיה אחראי בין השאר לפיגוע באוטובוס הדמים. אבו ג'יהאד חוסל בתוניסיה ב-1988. "חנוכת הרחוב מהווה כבוד", אמרה ראש עיריית רמאללה בטקס

יאסר ערפאת. אבו ג'יהאד היה סגנו (חדשות 2)

כבוד לרב-המחבלים: בעיר רמאללה חנכו אמש רחוב חדש על שמו של חליל אל-ווזיר, הלא הוא אבו ג'יהאד, סגנו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר אבו מאזן ומי שכיהן במשך שנים ראש הזרוע הצבאית של אש"ף. אבו ג'יהאד, שחוסל בשנת 1988, היה אחראי בין השאר לפיגוע באוטובוס הדמים במרס 1978.

בטקס הממלכתי נכחו מזכ"ל הנשיאות הפלסטינית טייב עבד א-רחים, ובכירים נוספים ברשות הפלסטינית. "רחובותיה של רמאללה ייקראו על שמותיהם של סמלים פלסטיניים", אמרה בטקס ראש עיריית רמאללה. "חנוכת הרחוב על שמו של אבו ג'יהאד מהווה כבוד עבור אחד הסמלים הלאומיים של העם הפלסטיני".

בשבועות האחרונים סערו הרוחות בעקבות החלטת הרשות הפלסטינית לקרוא לאחת הכיכרות ברמאללה על שמה של המחבלת מאוטובוס הדמים, דלאל אל-מוגרבי.

בעקבות מחאה רשמית שהעבירה ישראל באמצעות ארצות הברית, הודיעו ברשות כי הטקס הרשמי יבוטל, אולם ברצועת עזה "קפצו על המציאה", ובחמאס הורו להעניק את השם לאחת הכיכרות המרכזיות בעזה.