למען גלעד: הקולוסאום ברומא יוחשך ביום השנה לחטיפתו

אחרי שהעניקה לו תואר אזרחות של כבוד ותלתה את תמונתו באחד המקומות המרכזיים בעיר, ממשיכה בירת איטליה במהלכי ההזדהות עם החייל החטוף ברצועת עזה. ראש העיר הודיע כי ביום השנה הרביעי לחטיפתו של שליט יוחשך אחד מסמליה של העיר, הקולוסאום. "נעביר מסר לחוטפים כי רומא ניצבת לצדו של גלעד", הוא אמר

מצטרפת למחאה העולמית הגוברת: עיריית רומא הודיעה כי תחשיך את אחד מסמליה הבולטים של העיר, הקולוסאום, ביום השנה הרביעי לחטיפתו של גלעד שליט, לאות הזדהות עם הקריאה להשיבו הביתה. בכך, נענתה העירייה ליוזמת ארגון הדור הצעיר של יהודי איטליה וקהילת יהודי רומא.

ראש עיריית רומא, ג'אני אלמאנו, הצהיר על ההחלטה בסיומה של תפילה לשלום מדינת ישראל, שנערכה בערב יום העצמאות בבית הכנסת הגדול בבירת איטליה. "ההיסטוריה לימדה אותנו שבכל פעם שקם מי שאיים על חופש וחירות, העם היהודי היה הראשון לשלם את המחיר", אמר ושלח מסר לישראל: "רומא בהנהגתי תתייצב לצדכם תמיד, ואת המסר הזה נעביר גם ב-25 ביוני באמצעות הקולוסאום, הסמל המובהק ביותר של העיר רומא".

בשנה שעברה: אזרחות כבוד

לכתב העיתון "ידיעות אחרונות" אמר ראש עיריית רומא: "מהקולוסאום, המקום שהיה בעבר סמל למאבקים וכיום סמל להיסטוריה האנושית, יועבר מסר ברור לחוטפים ולעוזריהם: רומא ניצבת לצדו של גלעד".

בחודש יולי בשנה שעברה קיבל נעם שליט, אביו של החייל החטוף, תואר אזרחות של כבוד מעיריית רומא. "תמונתו של גלעד ניצבת בפתח הקמפידוליו, הכיכר שעיצב מיכאלנג'לו, מקום מושב בית העירייה - שם חולפים אלפי תושבים ותיירים מדי יום ומזדהים עם הקריאה לשחרורו", אמר ראש העיר לעיתון.

הבוקר יפתח מטה המאבק לשחרור שליט בקמפיין מחאה נוסף, במסגרתו ייצא דגם של טנק מרכבה עם דמותו של החייל החטוף - מבית המשפחה במצפה הילה לכיוון מרכז הארץ. ביום שישי הוא יגיע למעון ראש הממשלה בקיסריה ובסוף החודש הוא צפוי להגיע למשרדי ראש הממשלה, מלווה בעצומה להחזרתו של גלעד הביתה.