מתיחות בין ברק לאשכנזי בטקס החגיגי בקריה

כשברקע ההודעה על אי הארכת כהונתו, נפגשו הרמטכ"ל ושר הביטחון בקבלת הפנים המסורתית לרגל יום העצמאות - ומתיחות הורגשה בין שני האישים. ברק ביקש להעביר בנאומו מסר של שלום למנהיגי מדינות ערב אבל הזהיר: "אינני ממליץ לשום יריב להעמיד אותנו במבחן"

אירועי יום העצמאות ה-62 למדינת ישראל ננעלו בקבלת הפנים שעורך מדי שנה שר הביטחון בקריה בתל אביב. על רקע דוח מבקר המדינה, האירוע השנה היה צנוע יותר, והוזמנו אליו בעיקר אנשי מערכת הביטחון. באירוע הורגשה היטב המתיחות בין הרמטכ"ל גבי אשכנזי לשר הממונה עליו, שהתפתחה בעקבות הודעת ברק שלפיה כהונת החייל מספר 1 בצה"ל - לא תוארך בשנה נוספת.

בנאומו ביקש ברק להעביר מסר פייסני למנהיגי העולם הערבי. "בואו בשלום כי פנינו לשלום", קרא שר הביטחון. "היד המושטת אליכם היא ידה של אומה חזקה, אך שוחרת שלום. יודע אני כי כל יום שעובר וחולף הוא יום נוסף בו החמיצו ילדינו וילדיכם יום של שלום וביטחון, שהוא אפשרי".

עם זאת הזהיר ברק כי אין לזלזל בכוחה של ישראל. "ידענו מבחנים קשים בעבר ויצאנו מהם מחוזקים שבעתיים. אינני ממליץ לשום יריב להעמיד אותנו במבחן. למדינת ישראל הכוח והעוצמה להתמודד עם אתגרי העתיד", הדגיש השר.

לאחר שהודה לאנשי הביטחון, התייחס ברק גם לנושא גלעד שליט. "נותרה לנו עדיין חובה קדושה להחזיר את גלעד הביתה", אמר השר והבטיח: "אנחנו נעשה כל מה שראוי ואפשרי על מנת להשיבו הביתה במהרה ובשלום". 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק