מפקדו של אלירז פרץ ז"ל מספר על הרגעים לאחר מותו

סגן מפקד החטיבה הדרומית, מי שהיה מפקדו של סרן אלירז פרץ ז"ל במהלך שירותו הצבאי, משחזר את הרגעים בו הבין שחייליו נהרגו. "באותו זמן לא חושבים על כלום", הוא מספר ונזכר כיצד לקח את הטלית של אלירז והתפלל למען שניהם

"באותו זמן לא חושבים על כלום, פועלים כמו רובוט כי אם תחשוב על זה ותפעיל רגש לא תוכל לתפקד", שיחזר סגן אלוף יוסי כהן, סגן מפקד החטיבה הדרומית, ומפקדו של אלירז פרץ ז"ל, את הרגע בו נודע לו שאלירז נהרג. "רק אחרי לילה שלם של לחימה אתה מגלה שהמדים שלך מגואלים בדם".

כהן היה בתקרית הקשה ברצועת עזה בה נהרגו אלירז פרץ ואילן סביאטקובסקי ז"ל, ולדבריו הוא עדיין מתקשה לעכל את גודל הטרגדיה. לאחר האירוע בדרכו הביתה, החליט כהן לעבור דרך המגורים של מפקד בגדוד, באותו חדר שבו ישן גם אלירז, שהיה סגן מפקד הגדוד. "כשהגעתי ראיתי על הקיר תמונות של הילדים של אלירז ותמונה עם השם של בנו - אור חדש", אמר הבוקר בשיחה עם ערוץ החדשות.

כשהביט בארונית של אלירז, מספר כהן שראה לפתע את הטלית שלו. "חשבתי לעצמי שזאת האפשרות להתפלל בשבילי ובשבילו", משחזר כהן. לדבריו הוא חבש כיפה לראשו ולבש את הטלית של אלירז כדי לשאת תפילה. "לטלית היה ריח שהעביר בי צמרמורת", מספר כהן. "זה הרגע הראשון שבאמת הפנמתי שאלירז נהרג".

זוהי אינה הפעם הראשונה בה חווה כהן אובדן במהלך שירותו הצבאי. סגן מפקד החטיבה בן ה-36 הוקפץ לגזרה הדרומית גם ביום בו נחטף גלעד שליט על ידי חמאס. "זה בעצם משהו שעד היום מלווה אותי בכל הפעילות המבצעית, אני מרגיש שיש לי חוב", אומר כהן. "אנו לא שוכחים שיש שבויים ונעדרים שלא שבו לביתם", סיכם בצער.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק