מטה שליט מפגין עם ארון קבורה

מול קריית הממשלה מפגינים הבוקר פעילים למען שחרור גלעד שליט כשהם מציגים ארון קבורה ועליו הכיתוב: "האתוס הצבאי שלא מפקירים חייל". המשתתפים קראו לפעול במהרה להשבת החטוף, ושואלים: "איך זה ששתי ממשלות לא הצליחו להחזיר חייל אחד הביתה?". השר ישי יצא אל המפגינים ואמר: "אין אומה עם ערבות הדדית כמו לנו"

בעוד חודשיים תציין משפחת שליט 4 שנים תמימות מאז נחטף בנם גלעד לרצועת עזה, והיום המאבק למען שחרורו – הופך מיליטנטי הרבה יותר.

כפי שפורסם לראשונה בשבוע שעבר בחדשות 2 באינטרנט, הגיעו הבוקר חברי "צבא החברים של גלעד" להפגין מול קריית הממשלה בירושלים, שם נערכת הבוקר ישיבת הממשלה השבועית.

החידוש בהפגנה הבוקר הוא נוכחותו השנויה במחלוקת בראש ההפגנה של ארון קבורה, ועליו כתוב "האתוס הצבאי שלא מפקירים חייל". 

ורדה גולדבלט, ממארגני ההפגנה, מתנגדת לטענה שהם עברו את גבול הטעם הטוב דווקא בערב יום הזיכרון. "הגבול הוא ברגע שגלעד יחצה את הגבול ויחזור למדינת ישראל", היא אומרת. "המסר שלנו הוא דווקא שאנחנו לא רוצים לשאת ארון קבורה נוסף. זה ארון סמלי שבו קבור האתוס הצבאי שלא מפקירים חיילים. אנחנו מתריעים ומבקשים שלא יהיה ארון עם חייל נוסף".

"ביוני גלעד יסגור 4 שנים של שבי, ואנחנו המומים ותמהים איך זה ששתי ממשלות ישראל לא הצליחו להחזיר חייל אחד הביתה. מדינה שמתיימרת להיות חזקה, שעומדת מול איומים רציניים, לא מצליחה להחזיר את גלעד", אומרים במטה שליט.

"כידוע, משפחת שליט היא משפחה שכולה, נועם איבד את אחיו במלחמת יום הכיפורים", הוסיפה גולדבלט, "ואנחנו קוראים לראש הממשלה שגם הוא אח שכול – שלא יהיה מצב שנועם שליט יהפוך גם לאב שכול".

שר הפנים אלי ישי יצא מאוחר יותר אל המפגינים וביקש לחזק את ידם במאבק למען גלעד, והדגיש כי הוא יעביר את המסר שלהם לשרי הממשלה. "אין אומה בעולם שיש לה ערבות הדדית כמו לנו", ציין השר.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק