"שר ישראלי איים: נשיב את סוריה לעידן האבן"

עיתון בריטי מדווח כי שר ישראלי שלח מסר מאיים במיוחד לסוריה - אם חיזבאללה יעז לפתוח במתקפת טילים חדשה. "נשיב את סוריה אל עידן האבן", התריע השר הישראלי, לפי הדיווח ב"סאנדיי טיימס", והוסיף: "נפציץ את תחנות הכוח שלה, הנמלים, מתקני הדלק וכל תשתית אסטרטגית"

הגזרה הצפונית מתחממת? צילום ארכיון (רויטרס)

על רקע המתיחות הגוברת בין ירושלים לדמשק, מאיימת התבטאות של שר ישראלי להוסיף עוד שמן למדורה. על פי הדיווח הבוקר ב"סנדיי טיימס" הבריטי, איים בכיר בממשלת נתניהו "להחזיר את סוריה לתקופת האבן" אם חיזבאללה יעז לפתוח במתקפה על ישראל.

את המסר התוקפני, לפי הדיווח, העביר השר בתחילת החודש באמצעות צד שלישי והבהיר כי ישראל תראה בסוריה אחראית לכל פעולה עוינת של החיזבאללה - ולא תהסס לפעול. "נפציץ את תחנות הכוח שלה, הנמלים, מתקני הדלק וכל תשתית אסטרטגית - אם חזבאללה יעז לשגר טילים לעברנו", איים השר.

בדמשק הביעו בימים האחרונים חשש בפומבי מפני תקיפה ישראלית בשטחי סוריה, על רקע הדיווחים לפיהם חימשו הסורים את ארגון חיזבאללה בטילי סקאד.

"ישראל משתמשת בדיווח כדי להגביר את המתח באזור ולהכשיר את הקרקע לתוקפנות ישראלית", האשים שר החוץ וליד אל-מועלם, והכחיש את האשמותיה של ישראל וארצות הברית בדבר אספקת האמל"ח לחיזבאללה.

"הפרסומים - ספין תקשורתי"

לדברי גורמים בחיזבאללה, הפרסומים בעניין העברת טילי סקאד לארגון הם ספין תקשורתי ישראלי שנועד לעורר את דעת הקהל והתקשורת נגד סוריה וחזבאללה. הם העריכו כי ההדלפות העיתונאיות הללו לא יובילו להתלקחות חזית הצפון, וכי השקט יישמר בה.

הסיבה, לטענת הגורמים בחיזבאללה, היא שישראל לא תעז לצאת להרפתקה חדשה בלבנון, וכי מטרת הפרסומים הללו להביך את סוריה ואת נשיאה. ואולם, אם ישראל תפתח במלחמה נגד סוריה, חיזבאללה לא יהסס להתערב, כיוון שהוא מבין כי הוא עצמו מהווה את היעד של ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק