הערב: ישראל מתייחדת עם 22,682 חלליה

אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה ייפתחו בשעה 20:00 בטקס המרכזי ברחבת הכותל. מחר צפויים יותר ממיליון וחצי ישראלים לפקוד את בתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ. מי שהקדים לפקוד את קבר יקירו הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו שעלה לקבר אחיו יוני, זאת כדי לא לגרום לאי נוחות בקרב המשפחות השכולות

מדינת ישראל תתייחד ביממה הקרובה עם זכרם של 22,682 חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

אירועי יום הזיכרון יחלו בשעה 17:00 בטקס לזכרם של חללי פעולות האיבה, ולאחר מכן בשעה 20:00 תישמע צפירת בת דקה, שתפתח באופן רשמי את אירועי יום הזיכרון. מיד לאחר הצפירה יחלו באתרי "יד לבנים" ברחבי הארץ טקסי זיכרון.

העצרת המרכזית לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה תיערך הערב ברחבת הכותל המערבי בירושלים. הטקס יערך במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי, הרבנים הראשיים ומשפחות שכולות.

בשעה 21:00 יתקיים בכנסת ערב הקראת שירים לזכר הנופלים במעמד שר הביטחון אהוד ברק ויו"ר הכנסת רובי ריבלין.

באותה השעה יתקיים בכיכר רבין בתל אביב טקס "שרים בכיכר" המסורתי, בהנחיית יאיר לפיד ובמעמד הרמטכ"ל אשכנזי.

צה"ל ישלים הערב את הכנותיו לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות ה-62, ויטיל החל מהלילה, כמו בכל שנה, סגר כללי על שטחי יהודה ושומרון.

מחר: המשפחות עולות לקברי הבנים

מחר בשעה 11:00 תישמע צפירה נוספת, בת שתי דקות, ולאחריה יחלו בבתי הקברות הצבאיים הטקסים המרכזיים לזכר הנופלים. ביחידה להנצחת החלל במשרד הביטחון צופים כי יותר ממיליון וחצי ישראלים צפויים לפקוד מחר את בתי הקברות.

בשעה 13:00 יחל בהר הרצל הטקס הממלכתי לחללי פעולות האיבה, ובשעה 16:30 תתקיים באתר גבעת התחמושת עצרת הורים שכולים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

נתניהו פקד את קבר אחיו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הקדים את העלייה המסורתית לקבר אחיו, סא"ל יוני נתניהו ז"ל, שנהרג בפעולת שחרור החטופים במבצע אנטבה בשנת 1976. ראש הממשלה ואשתו שרה הגיעו עם צאת השבת לקבר שבהר הרצל, הדליקו נר נשמה והתרגשו לראות כי צה"ל חרט על קברו את עיטור העוז.

נתניהו הסביר כי במידה והיה עולה לקבר אחיו ביום שני, סידורי האבטחה הכבדים היו גורמים לאי נוחות בקרב המשפחות השכולות, ולכן החליט לפקוד את בית הקברות עם צאת השבת.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווידאופדיה: מבצע יונתן

הווידאופדיה: מלחמת יום כיפור

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה