משפחות החיילים שהתאבדו בזה אחר זה: "לא היה סימן מחשיד למעשה הנורא"

בני משפחותיהם של לואי נאסר א-דין ואשרף מריח, שני חיילי צה"ל שהתאבדו אתמול האחד אחרי השני, עדיין מתקשים להבין מה הוביל אותם לשים קץ לחייהם. "לא היה שום סימן שעורר חשד למעשה הנורא הזה", אומר אביו של לואי היום למצלמת חדשות 2, וכולם ממתינים לממצאי חקירת המשטרה הצבאית

"לא היה שום סימן על לואי ואשרף שיכול לעורר חשד כי הם יכולים לעשות משהו נורא כזה" - כך אומר היום פואד נאסר א-דין, אביו של לואי, חייל צה"ל ששם אמש קץ לחייו, בשיחה עם חדשות 2. "בשבוע האחרון הייתי בקשר עם השניים. לא היה ניתן לראות בהתנהגות שלהם חשד", הוא מוסיף.

ביום שאחרי הטרגדיה הכפולה, בה שמו שני חיילי צה"ל קץ לחייהם בזה אחר זה, עדיין מנסים במשפחותיהם של שני החיילים מדליית אל-כרמל להבין מה גרם להם להתאבד. השניים, ובעיקר אשרף שהתאבד ראשון, לא השאירו כל מכתב או הסבר למעשה הפתאומי, כך שבשלב זה ממתינות המשפחות לממצאי חקירת המשטרה הצבאית כדי לשפוך מעט אור על נסיבות הטרגדיה.

הוריו של אשרף מספרים שבנם אהב את החיים, ובעיקר אהב מוזיקה ואת הגיטרה שלו. הוא לא היה מדוכא ולא התנהג בימים האחרונים באופן ממנו היה ניתן להבין שהוא מעוניין לשים קץ לחייו. "בינתיים אין לנו תשובה", אמר אמל נאסר א-דין, קרוב משפחתו של לואי. "אנחנו בודקים את העניינים ואני מקווה שנגיע לחקר האמת. מרגישים כמה זה קשה לאבד שני חיילים, בחורים צעירים בראשית חייהם".

"שני בחורים צעירים מדלית אל-כרמל בשיא צעירותם", אומר בעצב ראש המועצה, כרמל נאסר א-דין, "נצרים למשפחות מאד טובות, אנחנו לא יודעים מה הסיבה למעשה הזה. הנוער שלנו עובר תקופה לא פשוטה בכלל". ביישוב ההמום הנחו אמש את עובדי הרווחה והעובדים הסוציאליים לשוחח עם בני הנוער על המקרה, כדי לנסות ולמנוע מעשים דומים בעתיד.

החייל התאבד - חברו שמע והתאבד אף הוא

אשרף מריח (21) התעורר בביתו אתמול בשעה 06:00 בבוקר, כמדי יום. בני משפחתו סיפרו כי הוא אכל ארוחת בוקר כרגיל ויצא החוצה. כעבור מספר דקות נחרדו בני המשפחה לשמוע קול ירייה, יצאו אל הרחוב ושם גילו לתדהמתם את בנם כשהוא ירוי בראשו ללא רוח חיים ונשקו האישי מוטל לצד גופתו.

בני המשפחה ההמומים החלו להודיע לחבריו וקרוביו של בנם, אולם איחרו להגיע אל לואי נסר א-דין, חברו הקרוב של החייל שהתאבד, גם הוא בן 21 שעמד להשתחרר מהצבא בקרוב. לואי קיבל את הידיעה על מות חברו עוד קודם לכן בטלפון, החל לבכות ולזעוק ולרוץ ברחבי הבסיס, ולאחר מכן הסתגר בשירותים של הבסיס עם נשקו האישי - וירה לעצמו בראש.

אביו של אשרף הגיע לבסיס רק דקות יקרות לאחר מכן, וכשהחיילים לא נתנו לו להיכנס בלי להסביר מה קרה - הוא הבין מיד שהתרחשה טרגדיה. צוות של מד"א הוזעק גם לבסיס הצבאי, אך למרבה הטרגדיה - שוב היה זה מאוחר מדי.

שני החברים נקברו זה לצד זה

אמש נטמנו שני החברים הטובים בזה לצד זה בבית העלמין הצבאי בעוספייה. "כל דליית אל-כרמל מוכה בתדהמה, האווירה קשה ביותר וכולם מתקשים לעכל את הבשורה המרה", אמר לחדשות 2 כמאל חלבי, שכנו של אשרף ששם קץ לחייו ראשון.

"בזמן שמשפחתו של לואי מנחמת את המשפחה של אשרף, החלו לצוץ שמועות על כך שגם לואי התאבד, ניסינו להסתיר את זה אבל לא הצלחנו. המשפחה של לואי גילתה זאת והדודה שלו התמוטטה במקום".  

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק