וילנאי על פרשת קם: כישלון חמור שלנו

סגן השר אומר כי במערכת הביטחון בודקים כיצד הצליחה ענת קם להדליף אלפי מסמכים מסווגים בזמן שירותה הצבאי אך הודה: יש פה כישלון חמור שלנו. וילנאי גם מתח ביקורת על התנהלותו של עמיר פרץ בזמן כהונתו כשר הביטחון

סגן שר הביטחון מתן וילנאי התייחס היום לפרשת ענת קם המואשמת בריגול חמור וכינה אותה "מעשה חמור מאין כמותו".

"מעשה חמור". ענת קם (חדשות 2)
במסגרת אירוע "שבתרבות" בבאר שבע הגיב וילנאי לעובדה שהחיילת הצליחה להוציא חומרים ביטחוניים מסווגים והדגיש את חומרת האירוע. "יש פה כישלון חמור שלנו ואנחנו בודקים את עצמנו, אבל זה בהחלט כישלון", ציין סגן השר.

במהלך הכינוס מתח וילנאי ביקורת על התנהלותו של עמיר פרץ בעת שכיהן כשר ביטחון והודה כאשר נשאל, כי לא היה "בעל בית" בזמן שהוא והאנשים בצוותו נכנסו למשרד. למרות זאת הבהיר וילנאי כי הוא אינו סבור שיש צורך בהשכלה צבאית על מנת להתמנות לתפקיד שר ביטחון.

"הפלסטינים טיפסו על עץ גבוה"

בהתייחסו לקיפאון המדיני אמר וילנאי כי "הפלסטינים טיפסו על עץ גבוה ועכשיו הם מחפשים לרדת ממנו". עם זאת הביע סגן השר תמיכה בקיום שיחות ישירות בין הצדדים ואמר כי הוא מאמין שבחודשים הקרובים תהיה התקדמות במגעים.

"זה אינטרס שלנו ושל הפלסטינים", הסביר והבהיר כי אם לא יחול שינוי בתחום המדיני עד ספטמבר, מועד סיום הקפאת הבנייה, תבחן מפלגתו את המשך דרכה בממשלת נתניהו. "כל זמן שאנו מרגישים שאנו משפיעים אנחנו נהיה בממשלה. נכון להיום, אנחנו משפיעים על ההחלטות המתקבלות בממשלה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה