סוכל ניסיון פיגוע בגבול הרצועה

כוח גבעתי זיהה הבוקר חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען סמוך לגדר המערכת ליד מעבר קרני ופתח באש. המחבלים השיבו אש ואף השליכו רימון לעבר כוחותינו. אחד המחבלים נפגע ונהרג, אין נפגעים לכוחותינו. במהלך הלילה הוצתו שני כלי רכב בכפר סמוך לקלקיליה ורוססה שוב הכתובת "תג מחיר"

עירנותם של חיילי גבעתי מנעה פיגוע בגבול עזה: כוח צה"ל פתח באש לעבר מחבלים שניסו להניח מטען חבלה סמוך לגדר הרצועה. אחד המחבלים נהרג מאש צה"ל, אין נפגעים לכוחותינו.

האירוע התרחש סמוך לשעה 8:00 הבוקר, לאחר שכוח של חטיבת גבעתי זיהה מספר פלסטינים חמושים כשהם מתקרבים לגדר המערכת בניסיון להניח מטען, בקרבת מעבר קרני. במקום התפתחו חילופי אש בין צה"ל לבין המחבלים, שאף השליכו רימון לעבר כוחותינו.

כתוצאה מחילופי האש נפגע ונהרג במקום אחד המחבלים שניסו להניח את מטען החבלה. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל. 

במהלך השבוע סוכל על ידי לוחמי גבעתי ניסיון הנחת מטען נוסף בסמוך לגדר המערכת על גבול עזה. באזור בו התרחשה התקרית הבוקר נמצאים כוחות צה"ל בכוננות מוגברת בעקבות נסיונות פיגוע חוזרים ונשנים. נראה שעירנותם של חיילי גבעתי במקום היא שמנעה אירוע חמור יותר ואף נפגעים לכוחותינו.

מדובר צה"ל נמסר כי "השטח הסמוך לגדר המערכת מהווה שטח לחימה. שהייה של תושבים פלסטינים בו מנוצלת על ידי ארגוני הטרור להנחת מטענים, תכנון פיגועים וניסיונות חטיפה כנגד חיילי צה"ל". 

בתוך כך, שני כלי רכב הוצתו הלילה בכפר ג'ינספוט שסמוך לקלקיליה. כמו כן, רוססה על קיר בכפר הכתובת "תג מחיר". תלונה הועברה למנהל האזרחי וצה"ל, השב"כ והמשטרה פתחו בחקירת המקרה, אולם טרם נעצרו חשודים. מסרי הרגעה הועברו לפלסטינים באמצעות המנהל האזרחי שהדגיש כי בצה"ל רואים בחומרה את נושא הפגיעה ברכוש פרטי.

מקרה שני תוך שבוע

בשבוע שעבר אירעה תקרית אש נוספת בסמוך לגדר המערכת. ארבעה מחבלים פלסטינים נהרגו בחילופי אש עם כוח צה"ל, שהתנהלו במרכז רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי החולייה הפלסטינית הייתה עסוקה בהנחת מטען חבלה בסמוך לגדר - ונפגעה מאש צה"ל. לא היו נפגעים לכוחותינו.

גורם צבאי אמר כי כוח משותף של גבעתי, שריון וכלי טייס של חייל האוויר פעלו נגד החולייה לאחר זיהויה. מאוחר יותר, צה"ל איתר שתי גופות של מחבלים מהג'יהאד האיסלאמי באזור התקרית ליד כיסופים. על גופותיהם היו רימונים, רובים, מטעני חבלה ואמצעי-לחימה נוספים.

במהלך הסריקות נורתה אש לעבר הכוח, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ההערכה כי שני פלסטינים נוספים נפצעו באירוע והועברו לבית החולים בעזה.