צפו: תרחישי האימה שהמשטרה תרגלה

במשך שעות ארוכות עמדו מאות אלפי נהגים מתוסכלים בפקקים באזור מרכז הארץ, בגלל תרגיל משטרתי נרחב המדמה תרחישים של אירועי טרור וחטיפת בני ערובה. רק לתרחיש אחד לא התכוננו במשטרה: יום חמישי העמוס בכבישים

במשטרה התכוננו זמן רב לתרגיל הזה, אבל הנהגים – לא. כחצי מיליון מהם נתקעו היום בגלל תרגיל בטחוני מורכז שבו נערכו השוטרים לתרחישים רבים מלבד תרחיש אחד – יום חמישי, היום העמוס ביותר בכבישים. טורי ענק השתרכו בכביש גהה, בכביש 1, באיילון ובכבישים נוספים.

המטרה של התרגיל הרחב ביותר שקיימה המשטרה אי פעם, הייתה להשתלט על מחבלים שהתבצרו בחמישה מוקדים שונים. בכירי המשטרה ישבו בחדר הפיקוד שהיו צריכים לשלוט על אירוע מתגלגל שבו מעורבים בני ערובה. אנו מביאים לכם כאן את התמונות מתרחישי האימה שתרגלו השוטרים – בזמן שאתם ישבתם בפקקים.

המחיר הכלכלי של הפקקים: 50 מיליון שקל

לא מעט נהגים עצבניים ניסו בשעות הצהריים לפלס דרכם בכבישים ולהתגבר על עומסי התנועה הכבדים שנוצרו בעקבות תרגיל גדול של כוחות הביטחון. אך מסתבר שמלבד העשתונות - איבדנו גם לא מעט כסף בגלל הפקק של המדינה.

מומחים מעריכים את הנזק שנגרם למשק בשל העומסים בכ-50 מיליון שקלים. על פי החישוב שלהם 15 מיליון שקלים בזבזו הישראלים על הדלק שנשרף בזמן ההמתנה שנראה כמו נצח. ומה לגבי השעתיים שבילו כחצי מיליון כלי רכב בכבישים במקום לספק תפוקה מרשימה בעבודה? על פי ההערכות מדובר בלא פחות מ-35 מיליון שקלים.

עומסי התנועה של יום חמישי התחילו היום מוקדם מהרגיל והיו אפילו מתסכלים מאי פעם. במשטרת ישראל לא חיכו ליום העצמאות, והפכו היום את כל המדינה לפקק אחד גדול.

במשך שעות ארוכות, כחלק מתרגיל בו התמודדו גופי הביטחון והחירום עם תרחישים של אירועי טרור בהם גם חטיפת בני ערובה, נחסמו צירי תנועה מרכזיים משעות הצהריים המוקדמות. עומסים הורגשו בין השאר בנתיבי איילון, בכביש מספר 4, בכביש מספר 1 ביציאה מירושלים ובכביש החוף. רק לקראת הערב החלה התנועה לזרום כסדרה.  

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק