סוריה חוששת: ישראל תתקוף בשטחנו

על רקע הדיווחים בימים האחרונים, לפיהם חימשו הסורים את החיזבאללה בטילי סקאד, מביעים היום היום חשש בדמשק מפני תקיפה ישראלית. "ישראל משתמשת בדיווח כדי להגביר את המתח באזור ולהכשיר את הקרקע לתוקפנות ישראלית", אמר שר החוץ הסורי

שר החוץ הסורי וואליד אל מועלם (רויטרס)

האם זירת הצפון בדרך להתלקחות? בדמשק מביעים היום לראשונה חשש בפומבי מפני תקיפה ישראלית בשטחי סוריה, על רקע הדיווחים לפיהם חימשו הסורים את ארגון חיזבאללה בטילי סקאד.

"ישראל משתמשת בדיווח כדי להגביר את המתח באזור ולהכשיר את הקרקע לתוקפנות ישראלית", אמר היום שר החוץ וליד אל-מועלם, והכחיש את האשמותיה של ישראל וארצות הברית בדבר אספקת האמל"ח לחיזבאללה.

היום התייחס ארגון חיזבאללה לראשונה לדיווחים לפיהם קיבל טילי סקאד מסוריה. "מדובר בטילים מיושנים שהוצאו משימוש לפני זמן רב. חזבאללה מחפש איכות ולא כמות", אמרו המקורות לעיתון הכוויתי "אלראי".

"הפרסומים - ספין תקשורתי"

לדברי גורמים בחיזבאללה, הפרסומים בעניין העברת טילי סקאד לארגון הם ספין תקשורתי ישראלי שנועד לעורר את דעת הקהל והתקשורת נגד סוריה וחזבאללה. הם העריכו כי ההדלפות העיתונאיות הללו לא יובילו להתלקחות חזית הצפון, וכי השקט יישמר בה.

הסיבה, לטענת הגורמים בחיזבאללה, היא שישראל לא תעז לצאת להרפתקה חדשה בלבנון, וכי מטרת הפרסומים הללו להביך את סוריה ואת נשיאה. ואולם, אם ישראל תפתח במלחמה נגד סוריה, חיזבאללה לא יהסס להתערב, כיוון שהוא מבין כי הוא עצמו מהווה את היעד של ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק