בראש ההפגנה לשחרור שליט: ארון קבורה

פעילים ב"צבא החברים" למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט מקווים לשבור את הקיפאון במו"מ בעזרת צעד נועז: הפעילים מתכננים לצעוד בתהלוכה שתתקיים בערב יום הזיכרון מחוץ ללשכת רה"מ, כשבראשם ארון קבורה שמסמל את "מותו של האתוס לשחרור שבויים". נעם שליט במכתב לחאלד משעל: גלה מנהיגות ואשר את העסקה

מחאה קיצונית במיוחד למען שחרור גלעד שליט ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה: פעילים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט מתכננים לערוך תהלוכה שבראשה יצעדו עם ארון קבורה מכוסה בדגל ישראל.

התהלוכה תצא בבוקר יום ראשון מבנייני האומה בירושלים לכיוון משרדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כשהצועדים יספידו את מה שהם מכנים "האתוס הציוני של שחרור חיילים בשבי".

אתר צבא החברים למען שחרור גלעד שליט פרסם הודעה לקראת התהלוכה שבה נכתב "אנו קוראים לראש הממשלה למצוא פיתרון! לא להפקיר את גלעד לחודשים ארוכים ואף למוות במרתפי החמאס".

הפעילים לנתניהו: פעל כאח שכול

בזמן התהלוכה מתוכננת להתקיים ישיבת הממשלה השבועית בלשכת ראש הממשלה. הצועדים מקווים לנצל את העיתוי כדי לקרוא לראש הממשלה להתעורר, ולקדם את המשא ומתן לשחרורו של שליט, שנמצא לדבריהם בקיפאון מזה זמן רב.

בהודעה המופיעה באתר צבא החברים של גלעד נכתב: "נצעד מבנייני האומה לבניין ראש הממשלה: נשים, אמהות, אבות, בנים ובנות, לשאת את זעקתו האילמת של גלעד ולדרוש את שחרורו לאלתר מגיהנום שביו".

הפעילים מדגישים כי על ראש הממשלה לקדם את העניין בהקדם, במיוחד לאור היותו אח שכול וההכרה שלו בכאבה של משפחת שליט. בנוסף ציינו הפעילים את עובדת היותו של אביו של גלעד, נועם שליט, אח שכול שאיבד את אחיו במלחמת יום כיפור.

נעם שליט למשעל: גלה מנהיגות ואשר את העסקה

בקריאתם מבקשים הפעילים מהצועדים להשתמש בכל הכלים שברשותם: "הביאו אתכם כלי נגינה: תופים, שופרות, מצלתיים, חצוצרות, אפילו סירים, כדי להפיל את חומות ההססנות ולהניע את היד שתחתום על שחרור גלעד", לשון ההודעה.

בתוך כך שלח הערב נעם שליט, אביו של החייל החטוף מכתב ליו"ר הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל בדמשק. זאת, לרגל יום האסיר הפלסטיני שיצויין בשטחי הרשות הפלסטינית בסוף השבוע הקרוב. "עד שחרורו, גלעד זכאי לקבל את זכויות האדם האלמנטריות שלו", כתב שליט למשעל. "עליך להתעלות מעל כל אינטרס פוליטי של חמאס, לגלות מנהיגות ולאשר ללא דיחוי את ההצעה הגרמנית הנדיבה המונחת על שולחנך".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק