חיזבאללה על העברת הסקאדים: "טילים מיושנים שיצאו משימוש"

הארגון הלבנוני מגיב הבוקר לראשונה לדיווחים על כך שסוריה העבירה לידיו טילי סקאד המכסים את כל שטח ישראל. "מדובר בטילים מיושנים שהוצאו משימוש לפני זמן רב", אמרו גורמים בארגון לעיתון הכוויתי "אל-ראי", "חזבאללה מחפש איכות ולא כמות, מדובר בספין של ישראל". בארגון לא שוכחים לאיים: "מערך הנ"מ יפתיע את ישראל"

בתגובה ראשונה לפרסומים האחרונים על העברת טילי סקאד מסוריה לחיזבאללה, רומזים הבוקר מקורות צבאיים בחיזבאללה כי אין בדברים הללו ממש. "מדובר בטילים מיושנים שהוצאו משימוש לפני זמן רב. חזבאללה מחפש איכות ולא כמות", אמרו המקורות לעיתון הכוויתי "אלראי".

לדברי גורמים בחיזבאללה, הפרסומים בעניין העברת טילי סקאד לארגון הם ספין תקשורתי ישראלי שנועד לעורר את דעת הקהל והתקשורת נגד סוריה וחזבאללה. הם העריכו כי ההדלפות העיתונאיות הללו לא יובילו להתלקחות חזית הצפון, וכי השקט יישמר בה.

הסיבה, לטענת הגורמים בחיזבאללה, היא שישראל לא תעז לצאת להרפתקה חדשה בלבנון, וכי מטרת הפרסומים הללו להביך את סוריה ואת נשיאה. ואולם, אם ישראל תפתח במלחמה נגד סוריה, חיזבאללה לא יהסס להתערב, כיוון שהוא מבין כי הוא עצמו מהווה את היעד של ישראל.

"מערך טילי נ"מ שיפתיע את חיל האוויר הישראלי"

המקורות בחיזבאללה גילו עוד כי בצבא סוריה הוקם לאחרונה מערך המדמה את שיטת הפעולה של חיזבאללה, זאת לאחר שהארגון הוכיח את יכולתו במלחמה הקודמת עם ישראל. עוד מסרו המקורות, כי ברשות חיזבאללה מערך טילי נ"מ שיפתיע את חיל האוויר הישראלי בכל עימות צבאי, ומבחינת ישראל פעילות אווירית בלבנון לא תהיה עוד "יום עבודה שגרתי".

לדבר המקורות בחזבאללה, שלא כמו בזמן המלחמה ב-2006, טילי חזבאללה אינם מרוכזים כיום רק בגזרת הדרום, אלא גם בבקעת הלבנון ועד לצפון המדינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק