חמאס מכחיש: לא סגרנו את המנהרות

שעות לאחר הפרסום המפתיע בסוכנות הידיעות AP, ממהרים בארגון לצנן את הרוחות: "הידיעות אינן נכונות", הדגיש דובר משרד הפנים הפלסטיני בעזה. "רק כשיוסר המצור וייפתחו המעברים - נסגור את רשת המנהרות". במקביל נערכים ברצועה למקרה של תקיפה ישראלית. אנשי הארגון פינו עמדות לאורך גבול מצרים עזה

בעקבות הדיווחים על כך שארגון החמאס החליט להפסק את פעילות המנהרות בגבול עם מצרים, ארגון החמאס מיהר להכחיש את הפרסום בסוכנות הידיעות AP. "הידיעה הזו כלל אינה נכונה", אמר היום דובר משרד הפנים הפלסטיני ברצועת עזה, איהאב אל-רוסיין. "ממשלת חמאס בעזה לא פרסמה שום החלטה המורה לסגור את המנהרות לאורך הגבול. מדובר בשמועות שעולות מדי פעם", הוא הוסיף.

"המנהרות הוקמו לצרכי חירום, כתוצאה מהמצור החונק וסגירת המעברים, ונועדו לענות על צרכי היסוד של תושבי רצועת עזה", הדגיש אל-רוסיין והבטיח: "רק כאשר יוסר המצור במלואו וייפתחו המעברים לרצועה, יורה משרד הפנים על סגירת המנהרות והכרזתן על 'בלתי חוקיות'".

כמה שעות קודם דיווחה סוכנות הידיעות AP כי חמאס הורה, מסיבה שאינה ברורה ובמפתיע, על סגירה מוחלטת של רשת המנהרות לאורך הגבול. הפרסום עורר הדים רבים בכלי תקשורת פלסטיניים, אולם כעבור מספר שעות באה ההכחשה. מאז הוטל המצור על רצועת עזה התפתח משמעותית ענף ההברחה במנהרות. כיום, מבריחים הפלסטינים אפילו כלי רכב שלמים במנהרות.

במקביל להמשך הפעילות, נצפתה כוננות מוגברת בארגון לאורך גבול מצרים עזה. החל משעות הבוקר עסקו פעילי הארגון בפינוי עמדות לאורך הגבול מחשש לתקיפה ישראלית. בנוסף, התקבלו דיווחים על פעילות ערה של מזל"טים שחגים מעל שמי הרצועה.