דיווח: חמאס הורה לסגור את מנהרות ההברחה

מפעילי מנהרות בגבול הדרומי מדווחים כי קיבלו הנחייה מאנשי שלטון החמאס לסגור לאלתר את מנהרות ההברחה – באמצעותן הועברו אמצעי לחימה רבים לגורמי טרור

הקץ להברחות הנשק מסיני? מפעילי מנהרות במצרים אמרו לסוכנות הידיעות AP כי בכירים בחמאס בעזה הורו להם בימים האחרונים להפסיק לאלתר את פעילות ההברחות הענפה שמתבצעת במנהרות תת-קרקעיות שמובילות משטח סיני אל מרכז רצועת עזה.

טרם נמסר מי מבין הגורמים הבכירים בממשל חמאס הודיע לאזרחים כי עליהם להפסיק לעסוק בהברחות מסיני לעזה וכעת גובר החשש בקרבם כי ההנחייה החדשה תפגע בהם כלכלית. המקומיים מפחדים כי הפסקת ההברחות לתוך הרצועה תביא למחסור כבד במוצרי יסוד, אוכל ודלק, שהוברחו דרך המנהרות בכמויות גדולות, בנוסף לאמצעי הלחימה הרבים שהועברו דרך המנהרות.

אתמול: 4 מחבלים נהרגו בחילופי אש סמוך לכיסופים

אתמול נהרגו ארבעה מחבלים בסמוך לגדר המערכת במרכז הרצועה. הפלסטינים דיווחו כי חברי החולייה היו עסוקים בהנחת מטען חבלה בסמוך לגדר - ונפגעו מאש צה"ל. בתקרית לא היו נפגעים לכוחותינו.

גורם צבאי אישר כי כוח משותף של גבעתי, שריון וכלי טייס של חייל האוויר פעלו נגד החולייה לאחר זיהויה. מאוחר יותר, צה"ל איתר שתי גופות של מחבלים מהג'יהאד האיסלאמי באזור התקרית הבוקר ליד כיסופים. על גופותיהם של המחבלים נמצאו רימונים, רובים, מטעני חבלה ואמצעי-לחימה נוספים.