דיווח: אירופה וארה"ב נדרשו ע"י המתווך הגרמני לסייע בעסקת שליט

מקורות פלסטיניים המקורבים למגעים, טוענים הבוקר כי המתווך הגרמני חושש מכישלון העסקה ומודאג מהקיפאון הממושך במגעים, ועל כן פנה למדינות אירופה ואף לארה"ב בבקשה לקבל "סיוע דחוף" בשיחות. הפלסטינים מאשימים את ישראל: "המתווך אינו מעוניין ששמו ייקשר בכשלון העסקה"

מאמץ נואש לחדש את השיחות? המתווך הגרמני בעסקת שליט פנה לאחרונה למספר מדינות אירופאיות ואף לארצות הברית בבקשה לקבל "סיוע מיידי ודחוף" במגעים בין ישראל לחמאס, על מנת להשלים את העסקה - כך מדווחת הבוקר סוכנות הידיעות הפלסטינית "קודס-נט".

"הדרישה הגרמנית הדחופה באה לאחר שהמתווך קיבל מידע מאומת לפיו ישראל אינה מעוניינת להניע את המגעים בעסקה", אמרו גורמים פלסטיניים המקורבים לעסקה. "ישראל רוצה להשאיר את המצב כפי שהוא, מאחר והיא מעוניינת בכישלון העסקה או בעיכוב ביצועה לתקופה ארוכה", הם הוסיפו.

"המתווך לא מעוניין ששמו ייקשר בכשלון המגעים"

הגורמים הפלסטיניים האשימו את ישראל כי הסיבה לקיפאון במשא ומתן היא היעדר רצונה לספק לחמאס הישג, כל עוד הארגון "ממשיך לדבוק בתנאיו בעסקה". במסר עוקצני לישראל, אמרו הגורמים: "המתווך אינו מעוניין ששמו ייקשר בכשלון המגעים".

בשבועות האחרונים שבו בחמאס והדגישו כי המגעים לשחרורו של החייל קפואים מאז ראשית השנה. "תנאי הארגון מעולם לא השתנו, ישראל היא זו שמעכבת את ביצוע העסקה", טענו גורמים בארגון.