לבנון: "מרגל ישראלי תיקשר באמצעות הפייסבוק"

בלבנון נמשך גל הדיווחים על חשיפתן של רשתות ריגול ישראליות, לכאורה, הפועלות במדינה. והפעם: צעיר בשנות ה-20 לחייו שנעצר בחשד כי יצר קשר עם שגרירות ישראל בטורקיה, ואף שוחח ברשת הפייסבוק עם צעירה לבנונית שנמלטה לישראל לאחר הנסיגה מלבנון ב-2000. יחד עמו, נעצרו שלושה חשודים נוספים בריגול לטובת הציונים

בלבנון מתרבים הדיווחים על חשיפת רשתות ריגול ישראליות ברחבי המדינה. העיתון "א-ספיר" טוען הבוקר כי מנגנוני הביטחון הלבנוניים עצרו לאחרונה תושב אזור טריפולי בשנות ה-20 לחייו, בחשד כי קיים קשר שוטף עם שגרירות ישראל בטורקיה, וכן עם צעירה לבנונית שנמלטה לישראל לאחר הנסיגה מלבנון בשנת 2000.

הצעיר, שכונה בעיתון "י.א", בן 26 מהכפר אל-מסעודיה בלבנון, נעצר לאחרונה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בשירותי המודיעין הלבנוניים, לפיו הוא בא במגע עם נציגים ישראליים משגרירות ישראל בטורקיה.

בנוסף, על פי הדיווח בעיתון הלבנוני, הצליחו החוקרים לאתר שיחות שקיים הצעיר עם צעירה לבנונית שנמלטה מהמדינה לישראל לאחר נסיגת צה"ל בשנת 2000 - באמצעות הרשת החברתית "פייסבוק". "בביתו של הצעיר מצאו אנשי המודיעין הלבנוניים מספר מחשבים ודיסקים צרובים", דווח בעיתון.

שורה של דיווחים בתקופה האחרונה

שלושה חשודים נוספים, כך נטען, נעצרו עם הצעיר, ובהם אדם שאביו נעצר בעבר על ידי כוחות הביטחון הישראליים בחשד להברחת נשק לשטחים דרך הגבול. "מנגנוני המודיעין מנהלים חקירה נרחבת, על מנת לקבל מידע נוסף בדבר יחסי החשודים עם האויב הישראלי, ולברר איזו אינפורמציה הם העבירו לישראלים", אמרו גורמי מודיעין לבנוניים לעיתון.

עוד דווח, כי מחקירה ראשונית של הפרשה עולה כי אין קשר בין ארבעת החשודים, אך עם זאת "כל אחד מהם קשור, ככל הנראה, לרשת ריגול עצמאית של ישראל בלבנון, ואשר מעורבים בה פעילים נוספים".

חמאס מזהיר: צה"ל מגייס משת"פים בפייסבוק

בשבוע שעבר טען אחד מדוברי חמאס, איהאב אל-רוסיין, כי צה"ל עושה שימוש בפייסבוק על מנת לגייס משת"פים פלסטיניים.

"הבעיה היא שהרבה אנשים לא מבינים דבר בנוגע לאבטחת מידע והם מדברים באינטרנט על כל דבר", התריע אל-רוסיין. בחמאס מאמינים שהעובדה שצעירים בעזה נוהגים לעשות שימוש ברשתות חברתיות מקלה על המודיעין הישראלי לגייס מרגלים פלסטינים ומזהירים מפני שיתוף פעולה עם האויב הציוני. השבוע הכריזה התנועה כי כל מי שישמש כסוכן עבור ישראל יוצא להורג.

אל-חוסיין הודה שגם הוא משתמש לא מעט בפייסבוק אך "דואג לא לכתוב מה שלא צריך להיכתב". עוד הדגיש כי העובדה שצה"ל מאזין בקלות למכשירי טלפון ברצועת עזה הפכה את האינטרנט לאמצעי תקשורת מועדף. עכשיו חמאס מנסה להגביל גם את השימוש בו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק