חשש: גם נשק כימי יועבר לחיזבאללה

בעקבות הדיווח לפיו העבירה סוריה טילי סקאד לחיזבאללה, מזכירים במערכת הביטחון כי הסורים מחזיקים גם בראשי נפץ כימיים, אותם ניתן להרכיב על רקטות ארוכות טווח. עם זאת, עדיין לא ברור אם נשק כימי אכן הועבר לחיזבאללה, ואם הארגון בכלל מעוניין בנשק שכזה

הנשיא אסד והשר ברק. ירושלים מזהירה את דמשק (חדשות 2)

במערכת הביטחון חוששים כי במסגרת אספקת האמל"ח הרציפה של סוריה לחיזבאללה, יקבל ארגון הטרור הלבנוני גם ראשי נפץ כימיים, אותם יוכל להרכיב על הטילים ארוכי הטווח שברשותו. גורמי מודיעין בישראל מודעים לעובדה כי הסורים מחזיקים בראשי נפץ כימיים, אם כי בשלב זה עדיין לא ברור אם גם אלו הועברו לידי חיזבאללה ואם הארגון בכלל מעוניין בנשק כזה.

שלשום דיווח העיתון הכוויתי "א-ראי", כי סוריה ציידה בשבועות האחרונים את חיזבאללה בטילי סקאד, המסוגלים להגיע כמעט לכל מקום בישראל. על פי הדיווח בעיתון, אספקת הנשק הסורית לארגון הלבנוני צברה תאוצה בתקופה שלאחר מלחמת לבנון השנייה, ובמסגרת התמיכה בחיזבאללה, התאמנו פעילים בארגון גם על אדמת סוריה.

מסרי אזהרה מירושלים לדמשק

בישראל שלחו אמש אזהרה לארמון הנשיאות בדמשק, בקריאה שלא לערער את היציבות באזור. שר הביטחון אהוד ברק האשים את הסורים בהפרה בוטה של החלטות מועצת הביטחון ודרש לשמור על שקט. "הכנסת מערכות שמפירות את האיזון מסכנות את היציבות ואת השקט באזור", אמר השר ברק.

גם נשיא המדינה שמעון פרס תקף את הסורים, במהלך ביקורו הרשמי בצרפת. "סוריה משחקת משחק כפול: מחד היא מדברת שלום, ומאידך מעבירה טילי סקאד מדוייקים לחיזבאללה כדי לאיים על ישראל", אמר הנשיא. "פרצופה האמיתי של סוריה נחשף בעקבות הברחת הנשק".